Vilkuttomuus

Olisiko hyvä jos ympyrästä poistuva näyttäisi vilkkua ja......
Ei nuo pikku mul..ut tunnu mitenkään opi noinkaan yksinkertaista asiaa.
1050
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Yritä nyt kalkkis ymmärtää että kun samaan aikaan pitää olla somessa, niin ei pysty keskittymään toisarvoisiin juttuihin.

Äänestä

Poliisit voisi enemmän kiinnittää valottomiin eli yksilamppusiin ajokkeihin. Vilkkujahan ei moni käytä missään? Ovat varmaan sitä mieltä, että mitäs se muille kuuluu minne kääntyy?

Äänestä

Sitäpaitsi mitä sitä vilkkua liikenneympyrässä näyttämään jos on ajatellut ajaa sen läpi niinkuin imatralla on tapa ajella. Toisaalta ajaa ympyrän läpi tai kiertäen on yleisesti tiedossa että vilkkuja ei käytetä eikä nopeusrajoituksia missään tapauksessa noudateta.

Äänestä

Pitää muistaa että niiden pikku-munaisten Bemareissa ja Audeissa ei ole vilkkuja tai jos on niin ne ei osaa niitä käyttää.

Äänestä
  • Imatralta kaikki järkevät ihmiset on muuttaneet työn perässä pois,tänne on jääneet vaan jälkeenjääneiden jälkeläiset.
    Ei ne osaa vilkkua käyttää.

    Äänestä

  • Hienoa itsetutkiskelua!

    Äänestä

  • Näin on,työtä piti etsimään lähteä vuosikymmenen sitten.
    Etelä-Suomesta löytyi työpaikka ja asunto.

    Äänestä

  • "tänne on jääneet vaan jälkeenjääneiden jälkeläiset"

    Olisit sitten kirjoittanut : sinne on jääneet

    Vai olitko kenties juuri kirjoitus hetkellä tapaamassa jälkeen jääneitä sukulaisiasi tai kavereitasi Imatralla ja siksi kirjoitit: tänne

    Totuus lienee se, että olet edelleen Imatralla ja Imatralle jäät.

    Äänestä

En viitsi köyhille vilkutella.

Äänestä
  • Se on kiertoliittymä - kansanomaisesti liikenneympyrä.Voiskohan niitä olla soikeita koska sen halkaisijan pituus on joissakin kiertoliittymissä ihan liian lyhyt ? Ei siinä ennätä vilkuttaa jos on isokokoinen auto - pikkuautosta ennättää vilkuttaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Perusääntö kirjoitti:

Olisiko hyvä jos ympyrästä poistuva näyttäisi vilkkua ja......
Ei nuo pikku mul..ut tunnu mitenkään opi noinkaan yksinkertaista asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu