Duunipäivä

pujo1

Hei. Onko muille käynyt duunipäivä lisärissä niin ettei teillä ole enään työkavereita? Itsellä käynyt tieteilijä uralla niin että yks kaks kaikki työkaverit vaan hävis. Osaisiko joku kertoa apuja tähän? Helpottaisi tehtävien suorittamista kun olis muitakin simejä työpaikalla

4

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OutoSim

      On käynyt sadoille pelaajille eri aikoina ja etenkin ihan viime aikona. Crinrictin ongelmienratkonta sivuillakin 156 pelaajaa oli jo merkinnyt kärsineensä ilmiöstä (ja on aihetta olettaa huomattavasti useamman jättäneen merkkaamatta).

      Syylliseksi on arveltu (mutta ei välttämättä todistettu) EA:n pelitiimin töppiä, bugia tms.

      Ratkaisuiksi on esitetty pelin korjaamista, joka on auttanut joidenkin kohdalla joskus ja talouksien editointia siten että pelaaja käy talouksissa valitsemassa simejä töihin tiedeuralle. Jälkimmäinen tapa vaikuttaa työläältä, mutta monet kertovat sen ratkaisseen tilanteen pelissään.

      Laitan linkin Crinrictin sivulle seuraavaan viestiini ja uusin sen myöhemmin siinä tapauksessa että palstan mode sen poistaa syystä tai toisesta (ja satun huomaamaan poiston).

    • Sartzunen

      En oo kokenut mutta mulla työpaikkalla kaikilla simeillä on oudot vaatteet. Miehil on naisten mekot ja naisil miesten vaatteet. Liittyykö sekin tähän bugiin?

      • OutoSim

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      210
      5285
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      44
      4630
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      18
      3239
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      275
      3196
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      168
      3109
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      65
      2703
    7. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      63
      2017
    8. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1959
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      88
      1954
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1859
    Aihe