Rukoilkaamme anteeksiantoa! Aamen!
Jumala olkoon teidän kanssanne!!
Herrasinunkanssasiii
1052
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No Jeesus täällä hei! Älähän nyt ihan noin kriittinen sentään ole. Viimeksikin kun sinulla oli oikein suuri hätä niin minä järjestin niin ettei siitä talosta tullut ketään ulos ja ne makkarapaperitkin joilla pyyhit olivat minun järjestämiä. Joten kohtuutta vähän.
Voi pyhä jyssäys! On se kauhea näky kun naiset sulloo ison perceencä tiukkoihin trikoisiin!
ja sitten vielä männöövät niissä vetimissä herran huoneeseen
Kyllä ei oo pappina heleppo olla, siinä tulloo syntiset ajatuksen mieleen ja sitten joutuu illalla suorittammaan synnin piästön ja ottammaan ehtoollisviiniä kolome pulloo ja 12 tölökkiä lonkeroo.
Tarkoitit varmaankin demarit eikä duunarit?
löyly kauha kanki tie
Saanko vielä rukoilla kun erosin kirkosta ?
hyvä kun erosit kirkosta. Minäkin erosin kirkosta tultuani uskoon. Kirkko on vain ihmisten keksimä rahankeruu instituutio. Raamatussa puhutaan Jumalan seurakunnasta. Siihen kuuluu jokainen parannuksen tehnyt ja Jeesuksen Herrakseen vastaanottanut uskova.
Kirkko julistaa mm kasteen armoa joka on väärää armoa koska siinä ei julisteta parannuksen saarnaa. Raamattu kehottaa tekemään parannuksen ja uskomaan evankeliumin.
tee sinäkin parannus ja ota uskossa vastaan Jeesus Herraksesi ja Vapahtajaksesi niin sinusta tulee Jumalan lapsi ja saat ijankaikkisen elämän.
Lue Raamattua se on Jumalan Sana.
Kyllä tässä on rukoiltu jotta loppuisi tämä ripuli tauti ei auta Jeesus eikä maitohapot.
Pönttö pörisee yhtenään..
Voimia sinulle sinne, kyllä se siitä