Minkälaisessa asussa kannattaa mennä uimarannalle tai vesipuistoon Dubaisssa? Pitääkö olla koko uimapuku? Entäs miehillä?
Uimaan Dubaissa
4
196
Vastaukset
- miinamiikk
Aivan samanlaiset uima-asut kuin Suomessakin tai muualla uimarannalla / altaalla. Vesipuistossa ehkä uimapuku paras, jotta varmasti pysyy vauhdissa päällä
- Leeviska
Juurikin näin...jos paleltaa, niin toppapuku ;) :) mutta muuten aivan samanlaisissa asuissa siellä mennään uimaan kuin menisit vaikkapa millätahansa rannalla suomessa! Yläosattomissa ja naturistina ei toki kannata julkisilla paikoilla pyöriä...Mutta tekisitkö niin suomessakaan? Viikon päästä lähtään neljättä kertaa dubaihin :)
- Edlflfkffn
Käytän yleensä rubiineista ja platinasta vuorattua uima asua. Halvemmalla ei oikein ilkiä ihmisten ilmoilla liikkua.
Vasemmassa kädessä rolex ja oikeassa satiini pyyhe - Anonyymi
Sharialain mukainen uima-asu päälle, ettei kivet lennä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207101Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224884L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa644165TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153433Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7192221Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2661635- 671435
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581408Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221276