Uimaan Dubaissa

Mustekalanenlonkeroinen

Minkälaisessa asussa kannattaa mennä uimarannalle tai vesipuistoon Dubaisssa? Pitääkö olla koko uimapuku? Entäs miehillä?

4

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miinamiikk

      Aivan samanlaiset uima-asut kuin Suomessakin tai muualla uimarannalla / altaalla. Vesipuistossa ehkä uimapuku paras, jotta varmasti pysyy vauhdissa päällä

      • Leeviska

        Juurikin näin...jos paleltaa, niin toppapuku ;) :) mutta muuten aivan samanlaisissa asuissa siellä mennään uimaan kuin menisit vaikkapa millätahansa rannalla suomessa! Yläosattomissa ja naturistina ei toki kannata julkisilla paikoilla pyöriä...Mutta tekisitkö niin suomessakaan? Viikon päästä lähtään neljättä kertaa dubaihin :)


    • Edlflfkffn

      Käytän yleensä rubiineista ja platinasta vuorattua uima asua. Halvemmalla ei oikein ilkiä ihmisten ilmoilla liikkua.

      Vasemmassa kädessä rolex ja oikeassa satiini pyyhe

    • Anonyymi

      Sharialain mukainen uima-asu päälle, ettei kivet lennä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      837
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe