Uutta rekryä ja taas uusi firma.... samat herrat taustalla
Digimaa Oy onko taas kusetusta palkoissa? Mitä nää nyt myy?
14
945
Vastaukset
Minäkin luin juuri heidän ilmoitusta duunitorista ja oikeinkirjoitus ja lupaukset vähän haiskahtavat mutta se on lähellä kotiani, voi sopia omat ajat koululaisena ja palkka ja työkin ok. oisi kiva ettei ny menis mihikään kusetukseen ilmottakaa ihmeessä jos kuulette tästä jotain.
- JokuJKokaTietää
Onhan tämä kusetus, sama kun Armada Marketin -> myy kouluturvaa kusetuslehteä eikä maksa edes palkkaa.
Yritin ilmoittaa tästä kytille jo 2017 mutta olikin liian monimutkaista heille ymmärtää...vitun ääliöt- Anonyymi
Kyselin lisäintoa sähköpostilla ja vaikuttaa ihan samalle kuin Kouluturvaa lehti. Samat herrat takana vai? Yritys perustettu ainakin ihan vasta.
- Anonyymi
Se on kunnon huijausta!!
Olin siellä muutama päivää töissä ja lopetin sen jälkeen kun huomasin, että millaista orja työtä tuolla odotetaan työntekijältä!!
Sopimuksessa mainitaan 5 tuntia per päivää (ma-pe), mutta kuitenkin minulle ilmoitettiin että vaatimuksena on suorittaa työt kello 8:45-15 eli 6 tuntia ja 15 minuuttia... kuitenkin palkkaa ne maksaa viidestä tunnista. Myös tauot minulle kerrottiin olevan n. 10 min ja kun 6 tuntisesta päivästä pidin sen 15 min tauon niin tuli lopulta sanomista!!
Minulle maksettiin todella alle mitä olen tehnyt siellä töitä!! Aion viedä asian eteenpäin.. ne ei saa tällä tavalla käyttää hyväksi!!- Anonyymi
Wow.. Suo on nyt käytetty hyväksi. Pelle olet sinä. Jos et tee firmalle tulosta niin on hyvä ettet ole enää paikalla ja kuluttamassa kenenkään aikaa ja vaivaa.
Kyllä pitää olla päässä vikaa jos ei ymmärrä miten myyntityössä toimitaan. Se on vain aina myyntityössä niin, että tulos tai ulos.
Työpaikka on tekijöille ei nössöille. Kumpi sinä olet?
- Anonyymi
Ihan ok firma, jos jaksaa ollaa niin saa hyvät fyrkat. Palkka oli 10€/h 10% kaikista myynneistä.
- Anonyymi
Mutta palkkaa ei näy?
- Anonyymi
Rahat menneet varmaankin herrojen uusiin mersuihin.
- Anonyymi
Onko muille kyseisessä paikassa työskennelleille maksettu palkkaa? Minulle ja kaverilleni ei ainakaan olla maksettu vaikka palkan piti tulla yli 2 viikkoa sitten... Viestiä ollaan laitettu perään ja soitettu mutta ei vastata.
- Anonyymi
Työnantaja kuulemma hävinnyt, eikä asiasta ole ilmoitettu kenellekkään, sain palkan muilta digimaan tyypeiltä mutta siinäkin kesti ikuisuus.
- Anonyymi
Työnantaja hävinnyt rahojen kanssa ja kaikki työntekijöiden tiedotkin hävinneet, kannattaa vaatia kunnon korvaukset :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko muille kyseisessä paikassa työskennelleille maksettu palkkaa? Minulle ja kaverilleni ei ainakaan olla maksettu vaikka palkan piti tulla yli 2 viikkoa sitten... Viestiä ollaan laitettu perään ja soitettu mutta ei vastata.
Minulla samanlailla kuin edellisellä kommentoijalla, eli palkka maksettiin, mutta se oli myöhässä, enkä olisi palkkaa saanut, ellen olisi etsinyt tiedonhakupalvelusta kyseisen yrityksen puhelinnumeroa ja soittanut siihen. Kuulemma eräs henkilö oli kadonnut ja jostain kumman syystä piti lähettää verotiedot ja työtunnit uudestaan, ikään kuin ne olisivat kadonneet tämän ”kadonneen” henkilön mukana.
- Anonyymi
Lisäksi mistään työntekijöille annetusta/kerrotusta yhteystiedosta ei saanut yhteyttä yrityksen johtohenkilöihin, vaan piti itse netin syövereistä etsiä puhelinnumero johon soittaa. Ei ollenkaan ammattimaista (tai laillista) toimintaa.
- Anonyymi
Kesän palkka maksamatta, ei vastata yhteydenottoihin. Erittäin huonoa kohtelua alaikäistä kesätyöntekijää kohtaan. Hienoa että tarjotaan työmahdollisuuksia nuorillekin mutta tällä tavalla tulee erittäin negatiivinen kokemus.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam27014443Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu687303Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2117131Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä655167K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1144889Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754734Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1014515PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *214427Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko784187Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023968