http://www.kiantimes.fi/kiantimes/
Lue yleistä koirista.
Pennutettavia koiria ei terveystarkasteta. Luustokuvaukset kertovat karun totuuden.
sairasta tehtailua
10
6720
Vastaukset
- tietäjä1
Niin, todella sairasta tehtailua. Todisteet löytyvät Kennelliiton jalostustiedojärjestelmästä. Tämä kennel valittu kilpailutuksella huolehtimaan Viikin löytöeläintalon toiminnoista jokunen vuosi sitten. Asia on erittäin julkinen ja siihen pitää ottaa kantaa!
- Anonyymi
Viikin löytöeläintalon toiminta Kiantime's johdolla vasta sairasta olikin - samassa firmassa töissä Espoon kaupungin eläinlääkärit Oy :n valvontaeläinlääkärit ... rahan himolla ei ole mitään rajaa
- Anonyymi
KHO:n päätöksellä eläinlääkäri/ valtionvalvontaeläinlääkäri Raisa Lohman Espoon kaupungin eläinlääkärit Oy on laittomasti vienyt omistajan koiran Mevet eläinlääkäriasemalta.
Siirtänyt koiran omistuksen HESY:n Löytöeläintalolle, jota hän ei voi lain mukaan tehdä.
Koira palautettava välittömästi omistajalleen! - Anonyymi
Oliko nää ne kaksi koiraa, joiden huostaanoton KHO piti voimassa? Koirat olivat huonokuntoisia.
- Anonyymi
no jo on
- Anonyymi
Majik harrastaa nykyään vain pentutehtailua. Koirien terveydellä ei mitään väliä, kunhan rahaa tulee.
- Anonyymi
Porvoossa Lehtoset nykyään harrastavat tätä. Rahaa vain, viis koirista ja niiden sukutaustoista. Varokaa heitä. Törkeitä rahastajia. Ennen olivat ok.
- Anonyymi
Kuulin Raisa Lohmanin tänään käyttäytyneen asiattomasti eläinsuojelukäynnillä. Kyseessä oli perätön ilmianto, mutta Lohman oli ollut niin epäkohtelias, että asiakas harkitsee rikosilmoitusta.
- Anonyymi
rikosilmoitus on hyvä tehdä kunnianloukkauksesta, perättömästä puheesta tms. Eläinlääkärin pitää olla asiallinen ja neutraali eikä tuoda esiin omaa asenteellisuuttaan. Palautetta tällaisesta sopimattomasta käytöksestä pitää antaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
rikosilmoitus on hyvä tehdä kunnianloukkauksesta, perättömästä puheesta tms. Eläinlääkärin pitää olla asiallinen ja neutraali eikä tuoda esiin omaa asenteellisuuttaan. Palautetta tällaisesta sopimattomasta käytöksestä pitää antaa
Valitettavasti Lohman työskentelee edelleen eläinsuojelussa. Erittäin epäkohtelias ihminen ja kaukana asiallisuudesta. Työ on varmasti raskasta, mutta ei saa olla niin ilkeä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3835881- 795270
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484306- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623390Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky493147- 432269
- 492195