Oodin kolmannen kerroksen kirjataivas, eli varsinainen kirjasto-osa on pilalla hirveän metelin takia. Sen piti olla rauhallinen paikka, hiljainen kirjoihin keskittynyt tila, jossa voisi rauhassa lueskella ja tutkia kirjoja.
Nyt se on kaikkea muuta: Vanhemmat tuovat sinne lapsiaan huutamaan ja melskaamaan. Pitävät sitä jonkinlaisena leikkipaikkana, jossa voi metelöidä niin paljon kuin haluaa. Mihinkään ei puututa ja lapset saavat juosta mielin määrin ja sotkea.
Odotin kirjastoa tosi paljon. Se on hyvällä paikalla ja luulin sen olevan tarkoitettu kaikille, mutta nyt onkin niin, että kirjaston varsinaiset kävijät on unohdettu täysin.
Johto ei taida olla ihan ajan tasalla Oodin toiminnasta.
Oodin kirjataivas pilalla
ooditar
2
157
Vastaukset
- Anonyymi
Kirjat voisi poistaa sieltä ja laittaa tilalle karuselli ja pingispöytiä.
- Anonyymi
Kävin kerran.
Järkyttävä meteli.
Oven edessä ryhmä rievuissa.
Käymälässä minulle myytiin "kultaketjua", ja kun sanoin ei kiinnosta, minulle sähistiin.
Kysyin henkilökunnalta onko tämä oikeasti näin, oli vastaus "kaikki saavat tulla".
Minulla ei ole enää oikeutta nauttia verorahoilla maksettua palvelua "kirjastossa".
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672814
- 2012097
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501932- 711776
- 921658
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91541- 831251
- 811080
- 951039
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1991039