Ylen vaalitentit on täyttä höpötystä

Ylen vaalikeskustelut on täyttä liirumlaarumia, kansalle tärkeistä asioista ei oteta esille eikä niistä kysytä puoluejohtajilta mitään. Miksi ei kysytä ihmisiä tällä hetkellä koskettavista tapahtumista kuten lapsiin kohdistuneista raiskauksista ja yleensä pakolaisten aiheuttamista kustannuksista veronmaksajille ? Ilmastonmuutoksesta on nyt tehty ylisuuriasia suojelemaan pakolaisten tekemiä rikoksia ja lapsiin kohdistuneita raiskauksia tämä olisi kansalle tärkeintä, eikä höpötys ilmastosta.

Ylen vaalitentissä jankataan menneitä asioita jotka on jo kansalle tulleet tutuiksi eikä niillä ole mitään merkitystä, kun uutta hallituskokoonpanoa aletaan setvimään.

Yle on aisankannattajana vihervassareille ja näille ketkuille joille on tärkeintä saada maamme täysin rappiolle ja haalia tänne vain enempi rikollisia.
17105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kun Perussuomalaiset saavat vaalivoiton, käy kuten Tanskassa. Siellä paikallisen YLE;n valtionosuuksia kavennettiin (lue veronmaksajien kustantamia maksuja) ja 400 sai potkut.

Tätä odotellessa, on niin puolueellista mielipiteenmuokkaus medioissa, ettei tiedä itkisikö vai nauraisiko.

Ilmastonmuutos, ilmastonmuutos, timbuktun luonto, ilmastonmuutos, timbuktun kansa, ilmastonmuutos, timbuktun eläimet, ilmastonmuutos. Toimittajat matkaavat, veronmaksajat kustantavat.

Mitä vaan kunhan, ei sitä mitä Euroopassa kuohuttaa, lähes joka maassa. Tulossa mielenkiintoiset vaalit, enkä nyt tarkoita Suomen, vaan Euroopan vaaleja, siellä matti meikäläiset ovat heränneet pienen eliitin vedätykseen.

Äänestä

Eikö kukaan ymmärrä persu parkaa ?
On se niin väärin...

Äänestä

KepuYLE on kepuYLE, johan sen huomaan lapsikin. Samaa hönötystä vuodesta toiseen. Heikel myy kaiken lisäksi yksityisesti paljelujaan kepulle ja näsille. Joten miten hän voisi olla puolueeton tai neutraali. Sama kuin pomoa haukkuisi julkisesti. Siinä kävisi samoin kuin Päivärinnalle, joka haastoi kepulaisen ylen pääjohtajan Jääskeläisen. Lähtö uusiin haasteisiin. Kaiken kukkuraksi miksi katsoa noita propaganda trollauksia. Itse olen jättänyt niiden katsomisen jo 4 v sitten.

Äänestä
  • Yle on "revonpesän aatteellisten perillisten, vihervasemmistolaisten polittisten toimittajien kansoittama laitos". Toimittajat syöttävät sanat suuhun mieleisilleen vastaajille. Usein kysytään mielipiteitä vain vasemmiston Anderssonilta tai aiemmin Ville Niinistöltä, josta tuli aina mieleen mustivainaa, joka aina haukkui kaikkea olipa asiaa tai ei.

    Äänestä

On tämä niin hullu.masokitsi kanssa.että äännestävä rinne.orpo.vanhasia.anderssonneja.arkimäkejä.niinistöjä.emmoja.toukoja.siis paskaa.

Äänestä

Näyttää siltä että kansa on uhrautumassa tähän hölmöläisten touhuun. Ylen aivopesu vie älyn monelta ja sitten seuraukset näemme vaalien jälkeen, kun tänne lappaa miesjoukkoja raiskaamaan lapsia ja tekemään rikoksia. Kansan olisi jo pitänyt nähdä mitä seurauksia on kun holtitonta maahanmuuttoa ei mitenkään tarkasteta, mutta eipä siitä näytä kukaan välittävän vaikka puukolla uhattaisiin tai terroristi ajaisi lapsijoukkoon autollaan.

Äänestä

Nyt siihen on sentään otettu miespuolinen haastattelija mukaan. Kenkut naiset juontavat Ylen ajankohtaisohjelmia, vaalitenttejä ja uutisia suurilta osin.

Äänestä

Sipilän tentti oli vitsi vitsi. Se oli keskustan vaalimainos. Läpinäkyvää kansan kusetusta. Me kuitenkin maksamme veroilla näiden huu haa toimittelijoiden palkat. Halla-aho ohjaksiin niin saattaa ylen toimittelijat joutua koklaan aktiivi mallia.

Äänestä

Saattepa nähdä mitä pelleilyä nämä Ylen vittupäiset vaalitenttaajat keksivät Halla-aholle ja ainakin he keskeyttävät jatkuvasti Halla-ahon puheet. Haavisto saa erikoiskohtelun ja hinttari saa vastailla eikä hänen puheitaan keskeytetä onhan kyseessä näitten tenttaajien suosikki homo Pekka.

Äänestä

Yle näytti selvästi puolueellisuutensa eipä siellä Hintti-Pekkaa hiillostettu tai pupatettupäälle ja tenttaajatkin jopa auttoivat Pekkaa vastauksissa. Suomi on lipeämässä Pohjoiskorean linjalle vaikka koko kansa maksaa pakkoveroa Ylelle niin silti se toimii vain Vihervasemmiston vaalikassarana ja muutenkin koko Ylen ohjelmat on tuon vihervasuri puolueen suuntaisia homo-ohjelmia.
Miten oikeasti on tunteeko kansa, että Yle olisi edelleenkin tasapuolisesti koko kansan puolueeton medialaitos ja siitä hyvästä Yle eriarvoistaa kansalaisiamme ja syyttää jopa rasisteiksi ?

Äänestä

KepuYLE on sisältä suvakkien mädättämä paise. Tänään jatkuu, kun S&Ussa ISIS vaimo pääsee ruutuun kertoon onnestaan ja elämän ihanuudesta, jota meidän kaikkien tulee tavoitella. KepuYLE ei ole muistanut mainita kertaakaan Oulun moskeijassa raiskatun lapsen mamun tuomiosta. Sen sijaan kepuYLEllä on aina aikaa persuun kohdistuviin vakaviin rikosepäilyihin kuten saunassa asumiseen jne.

Äänestä

Puheenjohtajatentitkin on viihteellistetty. Pääasia on, että kaikilla on mukavaa. Tilanne on toinen, jos puheenjohtaja ei edusta "sallittua" poliittista näkökantaa.

Yle pelottelee hybridivaikuttamisella mutta tekee sitä itse. Vanha propagandan keino: syytetään muita, mutta ollaan itse kaikkein härskeimpiä.

Äänestä

ei voi olla totta ! matti apunen ylen vaaliasiantuntija?????? mitä helvettiä

Äänestä

Valitettavastavasti Pirjo Auvisen puoluueellisuus paljastuu taas räikeästi 2019 vaalihaastatteluissa. Pirjon oman puolueen jäseniä Pirjo tenttaa lempeästi kysyen: kerro kaikki hyvä omasta puoluuestasi.

Niitä joita Pirjo inhoaa (kaikkia muita paitsi demareita ja muita vasemmistolaisia), haastattelutilanteessa Pirjo suorastaan tarttuu kurkusta kiinni. Sortuu suorastaan vihapuheeseen ja alatyylisiin letkautuksiin. Mitään objektiivisuutta Pirjon haastatteluista ei kyllä löydy. Ammattitaidoton!

Äänestä

Lähes kaikki Ylen toimittajat ovat puolueellisia punavihreitä, joten arveluttavaa toimintaa.

Äänestä

Yle puolustaa rikollista toimintaa. Miksi he toimivat näin?

Äänestä

Ylen toiminta on mennyt jo pahasti poliittiseksi yhdenpuolueen aisankannattajaksi ja jokainen näkee selvästi mikä puolue on kannateltavana. Ylen toimittajakaarti edustaa lähinnä sitä mitä oli aikoinaan DDR:ssä ja uskoisin, että sieltä on oppikirjat ajautuneet näille Ylen kaartilaistoimittajille, minkä mukaisesti he nyt toimivat. Kansa joutuu pakkoveroina maksamaan tuon rasistisen Ylen-annin eikä kansalla ole mahdollisuutta kuin pitää doosat suljettuina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YlenAntoaYliYmmärryksen kirjoitti:

Ylen vaalikeskustelut on täyttä liirumlaarumia, kansalle tärkeistä asioista ei oteta esille eikä niistä kysytä puoluejohtajilta mitään. Miksi ei kysytä ihmisiä tällä hetkellä koskettavista tapahtumista kuten lapsiin kohdistuneista raiskauksista ja yleensä pakolaisten aiheuttamista kustannuksista veronmaksajille ? Ilmastonmuutoksesta on nyt tehty ylisuuriasia suojelemaan pakolaisten tekemiä rikoksia ja lapsiin kohdistuneita raiskauksia tämä olisi kansalle tärkeintä, eikä höpötys ilmastosta.

Ylen vaalitentissä jankataan menneitä asioita jotka on jo kansalle tulleet tutuiksi eikä niillä ole mitään merkitystä, kun uutta hallituskokoonpanoa aletaan setvimään.

Yle on aisankannattajana vihervassareille ja näille ketkuille joille on tärkeintä saada maamme täysin rappiolle ja haalia tänne vain enempi rikollisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu