Mielenterveys ja Alkoholismi

Asiallista ja hyvää keskustelua mielenterveydestä ja alkoholismista. Nämä asiat kun usein kulkee myös "käsi-kädessä."
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Haluaisin keskustella asioista mielenterveys ja alkokoholismi. Tein itsestäni muutama vuosi sitten ihmisraunion. Join kaikki elämän murheet "alas". Nyt kaikki OK, mutta kun siitä pitää muistuttaa itseään päivittäin., että millainen on ollut. Paras tapa siihen on, järkevä keskustelu. Trollit siis pysykää muualla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vogoni kirjoitti:

Asiallista ja hyvää keskustelua mielenterveydestä ja alkoholismista. Nämä asiat kun usein kulkee myös "käsi-kädessä."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu