Näissä vaaleissa on ollut vaikea löytää hyvää ehdokasta,mutta kun katselee miten Suomi makaa,vanhustenhoidon vakavat puutteet,lapsista ja nuorista( koulutuksesta leikkaaminen ym) tekisi mieli äänestää perussuomalaista.Hehän haluavat oman kansan tarpeet ensin ja sitten vasta muille .Mitä järkeä on rikollisten ja tähän kulttuuriin sopeutumattomien 'pakolaisten'täällä elättäminen?kuuntelin perussuomalaisten tuumaustunnin 18.3 2019 jossa tutkimusraportti mitä (somalien,islamilaisten)elättäminen Suomelle maksaa.esim Mauri Peltokangas voisi olla henkilö joka voisi äänestää.
Eduskuntavaalit lähestyvät
10
123
Vastaukset
- Järki_käteen_nyt
Ai, että persuja? Minä kehotan, että katsot eduskunnassa, viime vaalien jälkeen, käytyjä keskusteluja. Kuinka he puolustivat Sipilän hallituksen leikkauksia ja köyhien kyykytyksiä,siinä olivat etunenässä puolustamassa nykyiset persujen kansanedustajat. He olisivat haluneet jatkaa sitä samaa, mutta heidät heitettiin ulos hallituksesta. Senkin jälkeen heidän kansanedustajansa jättivät monta kertaa äänestämättä hallitusta vastaan ja koko ajan ay-liike ja tavalliset suomalaiset palkansaajat ovat olleet heidän hyökkäystensä kohteena.
- SOS_DEM
Kyllä tyttöjen koulutus on ensiarvoisen tärkeä asia.Luku ja laskutaidosta on aina hyötyä.
- Tussu
Mutta,jos ei sittekä ymmärrä?
- Viisas
Samaamieltä funtsaajan ja Vipsin kanssa.
- Limu
Mitä pidemmälle nämä vaalikeskustelut etenevät,sitä selvemmin Perussuomalaiset erottuu edukseen kansan puolustajina.Seuran tutkimus Juha Sipilän miljoona omaisuuden hankkimiseen valtion tukirahoilla eli meidän verorahoilla ällistyttää kansalaisia.Seuran tutkimusraportti luettavissa netistä.Jotain on tehtävä että saadaan Suomi takaisin,joten äänestetään Perussuomalaisia.
- Järki_käteen_nyt
Hallintarekisteri näyttää olevan kova pala perussuomalaisille, heti viesti menee poistoon kun muistuttaa ketkä sen puolesta äänestivät eduskunnassa. Käykää katsomassa ja muistakaa sitten kannattaako heitä tosiaan äänestää?
- Tättärää_
,.,.jäbädäbäduu.......,.,.,.Ehkä olemme olleet väärässä kun olemme syyttäneet turvapaikanhakijoiden sosiaaliturvan poistamista vaatineita perussuomalaisia rasismista: hehän haluavat Halla-ahon linjalla poistaa sen myös suomalaisilta!
- Paitsi_että
Tuskin on SDP päässyt vielä hallitusta muodostamaan kun pääsee jo äänestämään Miapetraa Eurooppaparlamenttiin. Ei hullumpi kevät.
- Arvotonta_peliä
Perhon ja Vetelin Suomi24 keskustelupalstoista on tehty yhteydenotto ylläpidolle. Niissä poistetaan aiheettomasti tiettyyn poliittisen ryhmää koskevia viestejä ja toisesta taas jos ne koskee tiettyä uskonnollista liikettä. Viestit eivät ole olleet mitenkään hyvän tavan vastaisia tai loukkaavia. Odotamme toimenpiteitä.
- Jäljet_pelottavat
Äänestämällä persuja takaat sen, että Sipilän ja Orpon hallitus jatkaa, siinä on sinisten tilalla persut niin kuin viime vaalienkin jälkeen. Vain sdp:tä äänestämällä on mahdollisuus katkaista tämä neljän vuoden kyykytyspolitiikka. Halla-aho on valmis hallitukseen niin kuin viime vaalienkin jälkeen, kuka haluaa sitä?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892