Seitsemän viikon päästä olisi taasen muutaman yön viettäminen Bangkokissa edessä ja olen alkanut miettimään uusia tekemisiä/kokemisia Bangkokissa mitä ei ole vielä tullut nähtyä/koettua.
Onko kenelläkään kokemusta ilta-aikaan tapahtuvista jokiristeilyistä joiden kesto on sen 2-4h. välillä ja joihin kuuluu yleensä useamman ruokalajin illallinen samalla Chaophrayalla risteillen.
Olen monasti nähnyt näitä usein erittäin värikkäillä valoilla koristeltuja laivoja ilta-aikaan risteilemässä kyseisellä joella ja nyt tullut mieleen, että pitäisikö käydä kyseinen risteily tällä matkalla koittamassa.
Netistä löytyy ainakin kymmenkun tuota kyseistä miniristeilyä tarjoavaa laivaa/laivayhtiötä ja arvosteluja löytyy laidasta laitaan. Mutta onko ketään joka on tuon omakohtaisesti käynyt kokeilemassa ja minkämoinen "tapahtuma" tuo on omasta mielestä ollut?
Bangkok iltaristeilyt Chaophraya:lla
9
763
Vastaukset
- satsasinjuomiin
Tuo itse ruoka seisovasta oli ihan kohtuullinen, mutta ei mikään äärikulinaristinen nautinto. Maisemien kauneus etenkin pimeän laskeutuessa on se suurin anti ja vie suurimman ruokahalunkin.
- VittuEttäOotSairas
Aha että no jaha missäs olet äärikulinaristisen nautinnon saanut, pistäppä vähän mainosta ja kerro millä purkilla sun suurimman ruokahalun vei rannan valot ???
- kullinäärit
VittuEttäOotSairas kirjoitti:
Aha että no jaha missäs olet äärikulinaristisen nautinnon saanut, pistäppä vähän mainosta ja kerro millä purkilla sun suurimman ruokahalun vei rannan valot ???
Jaahas, Amalia noussut tyhjän kiljupöntön vierestä Niuvanniemessä
- vaatteetpestään
Pääsiäinen lähestyy ja Sika Amalialla mämmistä tehty mäski on käymässä vaatekaapissa. Haju on, voitte vaan kuvitella, vaan peittyy suoli24kaasuun
- auringonnousuun
Siellä on myös aamiaisristeilyitä, aikainen jokireissu on ikimuistonen kokemus.
- jokireissu
Hotellilla hyvä aamiainen, enemmän tuo illallisristeily antaa
Uskoisin että olen itse enemmän iltaristeily ihminen, vaikka varmaan myös aamiaisristeily voisi olla ihan mukava kokemus.
Onko muuten risteilyjen lähtöpaikoista tietoa, itselläni kun Bangkokin hotelli on muutaman sadan metsin päässä joesta (Saphan Taksinin ja Surasakin skytrain asemien puolessavälissä).- Kohchang12
Royal Orchid Sheraton hotellin viereisestä laiturista, River city laituri.
- Tarralenkkari
Kohchang12 kirjoitti:
Royal Orchid Sheraton hotellin viereisestä laiturista, River city laituri.
Internetviisaat täällä kyselee ja toinen vielä viisaampi vastaa.
Mikä mättää, onko vaikee katsoa Chao Phraya Princess River Cruise ja imuroida info.
Kyllä niin hotellit ja lennot haetaan kaikilta hakukoneilta, mutta kun kyse paatista ja pöperöstä niin johan on vaikeeta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011795- 591180
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4561146- 1701053
- 58831
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132827Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49766- 84763
- 51718
- 57681