Onko aloitukset Huutokauppojen mainoksia? Kysyn vaan?

Kelmutuorekelmu

Eihän tätä muuten selitä vanha Erkkikään.

7

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meitä-ei-kone-voita

      Kyllä vielä vuosi sitten huutiukko tehtaili aloituksia useasti ennen huutikauppoja saadakseen huomiota romupeijaisilleen ja saadakseen porukkaa tulemaan Tervatehtaantien huutikauppaan. Sitten moderaattorikone valjastettiin oikein toden teolla kyttäämään Uuraisten palstaa niin tehokkaasti, että siellä ei saanut olla oikein mikään kirjoitus rauhassa. Siinä vaiheessa huutiukko lopetti aloitusten teon ja myös sen mieliaiheensa, että haukkui elättäjiään vitutuksen vallassa oleviksi köyhiksi, joille annetaan makkaran jämät ja kahvin loput ilmaiseksi, jos olette nöyriä keisarikuntaa kohtaan.

      Nyt lähes ainoa keino saada reippaita mielipiteitä sisältävä aloitus säilymään palstalla on se, että julkaisee ihan uuden pitkän aloituksen muutamaa minuuttia vaille tasatunnin. Kone putsaa tasatunnilta kaikki vanhoista ketjuista kyttäämänsä "epämiellyttävät" tekstit pois. Tuota uutta aloitusta se ei ole ehtinyt vielä kyttäämään, kun ei ole tiennyt riittävän ajoissa siitä uudesta avatusta ketjusta. Näin ollen aloitus saa jäädä palstalle näkyviin.

      Seuraavalta tasatunnilta kone putsaa taas viimeisen tunnin aikana ilmestyneitä itselleen "epämiellyttäviä" kirjoituksia pois. Mutta koska uusi aloitus oli julkaistu jo muutama minuutti edellisen tunnin puolella, ei koneen "tasatuntipuhdistus" enää pysty sitä poistamaan. Nyt kone osaa jo kuitenkin kytätä myös tuota uutta aloitusta viimeisen tunnin ajalta ja saattaa helposti siivota siitä ketjusta vaikka viisi seuraavaa vastausta pois, jos ne on kirjoitettu eri tunnin puolella, mitä aloitus on kirjoitettu.

      Niin se on tehtävä seuraavan Markku hoitaa-ohjelman kommentointikin, että avaa taas kokonaan uuden ketjun uudella nimellä muutamaa minuuttia ennen tasatuntia. Siihen voi ladata oikein täyslaidallisen rehellisiä mielipiteitä, koska kone ei osaa kytätä vielä sitä ketjua. Tasatunnin jälkeen kirjoitettuja kommentteja se osaa jo kytätä ja saattaa poistaa ne jopa ihan kaikki.

      • Hohoo

        Ja lehmät lentää jos niillä olis siivet


    • keisarinnako

      Onkohan Heli raskaana, kun maha tököttää?

    • Periaatteen mies persu Toimi Kankaanniemen vois huutokaupata...

    • Eikäpalella

      Helin suku on kotoisin Grönlannista, hienoa väkeä aina kulkevat frakit päällä.

    • Tavaratihanromua

      Melkoiset valkoiset pölkkyjalat tuolla Helillä ja nuo siellä täällä siniharmaat leimat todellakin muistuttaa entisajan lihaleimoja. Ulkomaankieltä osaa jees ja okei. Samaa surkeeta kuin Suomessakin tuo ohjelma.
      Pölkkypää renki vois lyödä ihteesä päähän noilla nuijilla jos se puhe virkistyisi.

    • Katsellaanvaan

      Nyt on iso huutokauppavalikoima pitkäperjantaina, kävin katsomassa valikoiman. En laita ennakkotarjousta koska se on turhaa, hampaattomat harvatukat kuitenkin haluaa pulittaa ökyhinnat tavaroista.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      21
      3327
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2692
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2260
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      211
      2234
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1709
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1519
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      52
      1471
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1379
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1211
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1174
    Aihe