Petteri, 48, kadonnut Turussa 23 tammikuuta 2019

kohmonkalle

https://murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=7&t=27270

Kadonneen kasvo kuva löytyy tuolta linkin takaa!

Morjesta!

Vanha treeni kaveri on kadonnut Turussa tammikuun 23 päivänä keskiviikkona. Petteri on noin 48 vuotias ja reilut 180 senttinen ja tosi sutjakassa kunnossa ikäsekseen. Pete on lähteny TYKS:stä liikkeelle tammikuun 23 päivänä siinä kello 16-17 tienoilla, missä se oli mielenterveys ongelmien takia eikä sen jälkeen ole miehestä minkäänlaista havaintoa.


Tää on merkillinen juttu! Täällä vanhat kaverit, treeni kaverit, työ kaverit ja Peten muut tutut soittelee toisilleen ja kyselee Petestä ja ihmettelee mihin mies on kadonnut. Puhelin sillä on pois päältä. Tutun tuttu kyttä tsekkasi että Pete on merkitty koneella kadonneeksi. Mutta kukaan ei julkisesti etsi, ei poliisi lehdissä eikä perhe somessa tai tuttujen kautta. Tästähän on ollu jo somessa pariin kolmeen otteeseen viestiä tuttujen ilmoittelemana että Pete on kadonnut, mutta perhe on aina ampunu ilmotukset alas.

Petteri on tosi kansainvälinen heppu, sillä on koko ajan menoa ja pisneettiä siellä täällä. Eli maailma on auki jos meno jalkaa vipattaa. Mutta jos sillä on ollut huono fiilis kun lähti liikkeelle niin aika vakava juttuhan tämä on!

Ekan kerran Petestä kuullin jo katoamisen jälkeen saman viikon perjantaina, tammikuun 25 päivänä, kun frendi kysy että onko Peteä näkynyt tai onko siitä kuulunut. Kaveri sanoi että Petellä oli ollut ihan sairaanloisen lennokkaat jutut viime kerralla tavatessa ja oli ihmetellyt että mikä sillä on vikana.

Pistän liitteeksi muutama vuotta vanhan kuvan Petteristä. Viime kerran kun näin niin oli muuten sama ukko mutta tukka lyhyempi.

Niin siis piti kysyy että onko kukaan nähny Peteä tuon katoamis ajankohdan jälkeen?

24

940

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varissuonpera

      spiidi??!!

      • kohmonkalle

        Jess sama mies! Tunnettu ja tosi pidetty henkilö täällä Turun yrittäjä piireissä.


    • 985928743958

      Liittyykö tähän keissiin stalkkaaminen tai epäily siitä millään tavalla?

      • kohmonkalle

        Sori en tajuu mitä tarkotat.


    • sx2009

      Eikös Pete muuttanut Latvian Riikaan joku pari kolme vuotta sitten?

      • dtzuimoxcvbnm

        Muutti joo mutta paljon se täällä Turussa silti pyörii.


    • hokijätkä

      Petteri N?

      • 8765434567

        jepp jepp sama!!


    • Ihmisoikeudet_kaikille

      Niin sitä vaan kysyn, että epäilikö Petteri koskaan, että häntä stalkkaa joku tai muutoin häiritsee tai tunsiko hän jonkun jota stalkataan tai häiritään?

      • kohmonkalle

        Jaa niin tolleen. En kyllä oo kuullu tommosia juttuja keltään. Petehän on maailman sympaattisin äijä, et kuka sitä häiriköisi. Ei oo kukaan maininnu näistä kuvioista. Onko sulla jotain tämmöstä tietoa, vai oliko vaan ihan yleinen kysymys? Tunnetko Peten?


      • Ihmisoikeudet_kaikille

        En tunne enkä tiedä tästä tapauksesta mitään. Viime aikoina vaan tullut vastaan juttuja joihin liitty stalkkaus


    • sherlock_h

      Millä autolla Petteri ajaa? Onko auto myös kadonnut miehen myötä?

      • virallinen_autobongari

        Joulukuussa Petteri ajeli Turussa tummalla isommalla Pemarilla. Oliskohan ollut seiskasarjalainen?! Suomen laput siinä oli kiinni ja sitä ihmettelin, kun hän asuu ulkomailla, että mikä järki siinä on.


    • hhhhhhhhhhhhhhhh

      viimeks se veteli jollain pikku ooppelilla mut siitä on jo aikaa, se oli varmaan viime kesä. oisko ollu vaimon auto?

      • 478ijrfkedi

        Vaimolla on Toyota Yaris. Tai eihän he naimisissa ole, joten avopuoliso siis kyseessä.


    • aurasillan_kupeessa

      Kuuluuko tästä tapauksesta mitään uutta? Onko Petteri yhä kadoksissa?

      Aika hurjalta kuulostaa, että jos ihminen on jo pitkälti yli kaksi kuukautta kadoksissa, niin silti asiaa vaan hyssytellään. Juuri luin Facesta, että täällä Turussa oli tänä aamuna kadonnut rekkakuski, niin johan on tyttöystävä ja äiti laittaneett asian julkiseen jakoon, poliisi on käynyt tutkimassa rekan ja vapaaehtoisia on jonoksi asti valmiina avustamaan etsinnöissä.

      • clamshell

        Miksi asiaa vain hyssytellään? Onko joku kysynyt perheeltä syytä tähän?

        Jos Petteri on kansainvälinen kaveri, niin hyvin todennäköistä on, että on vain lähtenyt ja tulee sitten takaisin, kun alkaa siltä tuntua.


      • TAASKATEISSA

        Rekkakuskista oma ketjunsakin.


      • KUNKKU9977

        Oiskohan Spiidi liftannu rekan kyytiin ja suunnannu kohti pohjoista?!


    • jiijijijijijijijijijij

      Olikohan Petterillä passi, luottokortit ja rahaa päällä kun se lähti liikkeelle tyksistä?

    • nahkatasku

      Joko Petteri on löytynyt?

    • raceagainstthetime

      Nimimerkki kohmonkalle, käy katsomassa sinun Murha.infon postilaatikko! Lähetin viestin. Odotan pikaista vastausta. Kiitos!

    • Anonyymi

      Kovin on hiljasta. Eikö mitään kuulu? Vai onko Spiidi jo löytynyt?

      • Anonyymi

        On löytynyt valitettavasti menehtyneenä. Tarkempia yksityiskohtia en tiedä :(


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2009
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      313
      1203
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1009
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      829
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      809
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe