Hedelmiä tiputtelevä nainen

Kaupassa en vaan voi sinua unohtaa kun olet niin suloinen tästä on aikaa jo muutama vuosi.Mutta kaipaan sinua ainavaan tunnistatko tästä itsesi.
26<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Minne ne hedelmät vieri? Sitä sattuu.........

Äänestä
  • Huomenta No lattialle tietysti taisivat olla appelsiinejä .Olit niin söpö kun noukit niitä sieltä.l

    1Äänestä

  • Ajattelin kosko voisit tunnistaa tästä itsesi tahtoisin niin nähdä sinua joskus.

    1Äänestä

  • Tiputtelee appelsiineja lattialle ja alkaa pelaamaan niillä biljardia käyttäen patonkia keppinä.

    Äänestä

  • ..kommentoin itseäni kertomalla kummallisen jutun eräänä kesänä hellepäivänä kaupassa, ihmettelin: oli täysin alaston mies kaupassa sisällä, vartija oli sen perässä ja se piileskeli ja pakoili sitä vartijaa hyllyjen välissä.

    Ihmettelin hieman että mitähän täällä oikein tapahtuu?

    Äänestä

  • miesseurasisinua kirjoitti:

    Huomenta No lattialle tietysti taisivat olla appelsiinejä .Olit niin söpö kun noukit niitä sieltä.l

    Minä se en taida olla vaikka on niitä hedelmiä käsistäni joskus päässyt tippumaan ja joku mieskin siinä lähellä ollut.. kun ei kaupasta tietoa.

    Äänestä

  • Edellinen kirjoitti:

    Minä se en taida olla vaikka on niitä hedelmiä käsistäni joskus päässyt tippumaan ja joku mieskin siinä lähellä ollut.. kun ei kaupasta tietoa.

    Kauppa oli kyläkauppa ja nainen kuin enkeli.

    Äänestä

Koska menet sinne taas käymään.

Äänestä
  • niin joo "seuraa pyörivää omenaa tai appelsiinia", löydät kohteen siten.

    Äänestä

Hedelmiä tiputetteleva ja appelsiineja pyörittelevä? Joku akrobaattinainen sitten, mutta jos joku omenakin sitten karkaa ja pyörii minne meneekin...

Äänestä

Ompa hauskoja vastauksia tiedä näitä.

Äänestä

Olin kaupassa ja joku vanha isäntä oli ostamassa omenia, sitten siltä tipahti vahingossa joku omena ja se pyöri sinne tiskien alle se omena, yritti jotenkin onkia sitä, mutta mahdotontahan sellainen on sitten, pitäisi kai purkaa koko rakennus jotta sen sieltä löytäisi, mutta niin siivoajat tonkivat sieltä sitten pyörineitä hedelmiä jostain aina, luulisin.

Hedelmät pyörivät jos niitä tipauttelee.

Äänestä

Joskus käynyt näin..)

Äänestä

Oletkohan se rahaa tiputteleva mies?

Äänestä
  • En yleensä tiputtele rahoja koska ne kyllä loppuu sillä konstilla.

    Äänestä

  • Harmi kun en kerkiä sinne lauantaina.

    Äänestä

Myymäläkyylä.

Äänestä
  • En niinkään vaan asiakas.

    Äänestä

  • Mennääkö lauantaina sinne katteleen hedelmiä ja toisiamme.

    Äänestä

  • miesseurasisinua kirjoitti:

    Mennääkö lauantaina sinne katteleen hedelmiä ja toisiamme.

    Tulethan nyt k...

    Äänestä

Taidat katsella vain meloneita ja persikoita :D

Äänestä
  • :D tuota hedelmien tiputtelua tapahtuu aika usein. Talvella multa putosi sitruuna kädestä niin se kanssa vieri ainakin 5 m tiskin alle. Oli kuin jostain piilokamerasta, kun yksi nainen nauroi tilanteelle:D

    Äänestä

Onhan siitä aikaa useampi vuosi, näin hevi hommiakin tehneenä voin sanoa.

Äänestä
  • Hevipuolella pitää pitää silmät auki;)

    Äänestä


Hyökkäilit rajusti banaanikärryjen kanssa , että hupsista oli tippua omena suustani :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miesseurasisinua kirjoitti:

Kaupassa en vaan voi sinua unohtaa kun olet niin suloinen tästä on aikaa jo muutama vuosi.Mutta kaipaan sinua ainavaan tunnistatko tästä itsesi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu