Nyt on jo tätäkin konstia kokeiltu muutamia vuosia, koska yleisilläpaikoilla on pakosta käytävä ja siellä renulukseja kohdattava. Aloitin varottaen, vaivihkaa, ensin pieniä askeleita ottaen, tunnustellen maaperää ja vasta sitten siirryin asvaltille, jossa konkreettisesti näitä renuhirviöitä saattoi jopa tavata, nähdä. Alku oli haastavaa, säikähdin jopa vanhaa soikeaksi murjottua pesuvatia, luullen sitä joksikin renulokoksi. Vähitellen harjaannuin, jopa kohtaamaan itse objektin, tietyn turvaetäisyyden päästä, tässä minulla oli tukenani lähihoitaja HoivaKoti Tojottajista. Suosittelenkin, että ei yksin lähdetä kokeiluluontoisesti siedätyshoitoja suorittamaan.
Aloin käymään S-24 renuluspalstalla. Pomppiduumaisesti kuitenkin meno siellä oli ja on hyvin pomppivaa, mikä tietenkin on ymmärrettävää, kun on taustavaikuttajana poukkouleva renulaatu, maanantaikappaleiden ollessa yliedustettuja. Vertailessani muihin merkkeihin S-24 foorumilla havaitsin, että renu on mustalammas autojen keskuudessa, havaitsin myös, että ei ole esim. Toyota konjakkia tai Mersedesbents viinivalikoimaa olemassa eli vedin tästä johtopäätöksen, mistä johtuu runsaat sähköviat renuissa, tästä edellä kerrotusta ranskalaisesta keittiöstä, juomatapoineen se johtuu. Aikmoista salapoliisityötä, mutta sopinee asiaan, kun renu kysymyksessä, koska Salapoliisit ja mellakkapoliisit varsinkin nykyään suosittuja/vihattuja Ranskassa.
Mutta itse Vakavampaan asiaan eli tähän siedätyshoitoon. On selvää että en enää voi matkustaa renussa, karmeiden renus sairasvuodeaikojen jälkeen, mutta voin elää Toyota-kansalaisena ollen tavallisen renuton ja lähes yhtä ruostevapaa kuin kehuttu renu tämän suhteen,( muuta kehumistahan ei renussa sitten olekkaan ajo-ominaisuuksien lisäksi). Nyt siedättämiseen kuuluu monenlaisia pieniä hoitoja vanhojen lisäksi, mainittakoot esim. että olen altistanut itseni pienelle ilkikuriselle renuamiselle, mutta en vielä ole päässyt aivan pyromaanien jne. keltaliivien asteelle, eikä ole tarkoituskaan, tähän ei anna sivistyspohjakaan mahdollisuutta, mutta muuten on kyllä käyty pohjalla, kun on joskus renulla renuttu.
Siedätyshoito renuun
4
211
Vastaukset
- KasvaAikuiseksi
Yrjö-pojalta meni näemmä eilisestä vatsakin sekaisin, kerta tänne ilmestyi ylläolevan kaltainen ripulipaska haisemaan...
- MuttaMuttaKuiten
Tottahan tuo, jos on traumatisoitunut Renaultista, niin onhan sitä järkevää yrittää palata takaisin normaaliksi, vaikka se omat haasteensa tuokin. Ei ole hyvä sulkeutua luolaan traumapotilaana. Ylös, ulos, mutta varottaen, ei heti kauhalla renuriattauksia, kuten tämä kasvaAikuiseksi sylkee eetteriin, vaan hissun kissun vaapula vissun, kuten vanha viisauslorukin opastaa.
Hyvää kesää kaikille japanilais- autojen ystäville, käyttäjille, ihailijoille, Toivoo: "Yrjö",,,
PS. ei enää niin okseta kun on päässyt tuosta ripuli Renusta eroon. - KasvaAikuiseksi
MuttaMuttaKuiten kirjoitti:
Tottahan tuo, jos on traumatisoitunut Renaultista, niin onhan sitä järkevää yrittää palata takaisin normaaliksi, vaikka se omat haasteensa tuokin. Ei ole hyvä sulkeutua luolaan traumapotilaana. Ylös, ulos, mutta varottaen, ei heti kauhalla renuriattauksia, kuten tämä kasvaAikuiseksi sylkee eetteriin, vaan hissun kissun vaapula vissun, kuten vanha viisauslorukin opastaa.
Hyvää kesää kaikille japanilais- autojen ystäville, käyttäjille, ihailijoille, Toivoo: "Yrjö",,,
PS. ei enää niin okseta kun on päässyt tuosta ripuli Renusta eroon.Lisää bio-päästöjä Yrjö-pojalta.
- EiUutta
Turhaan tulit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20711923- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596333Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775257- 574978
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504518Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1194441- 1193936
- 823425
- 531967