N. 6kk vanha kollikissa eilen teki tosi, tosi löysät kakat 2x päivän aikana, toimituksen aikana myös piereskeli. Oli ilmeisesti myös laatannu sulamattomia nappuloita. Nyt ei ole kuitenkaan vuorokauteen käyny kakalla. Masu tuntuu melko kovalle, kun kokeilin sitä. Leikkii kuitenkin normaalisti, syö ja juo. Pisulla on käyny, mutta kakkaa ei laatikossa silitikään näy. Onko mitään kotikonsteja asiaan liittyen? Huomenna soitan eläinlääkärille ja tiedustelen mitä tehdä asian suhteen.
Vastaukset 3
- Neuvox
Nuori kissa ulostaa yleensä kerran vuorokaudessa. Tällä kissallasi on eilen ollut perusteellinen tyhjennys. Hyvä että ripuli näyttää menneen jo ohi. Nyt voi hyvin mennä yli vuorokausi seuraavaan kakkaan. Pari päivää voit hyvin odottaa, jos kissa voi hyvin ja leikkii.
Kovaan vatsaan auttaa esimerkiksi kissanmallas tai vaikeaan ummetukseen Duphalac. Molempia saa apteekista. Inupekt forte on hyvä kaikkiin vatsavaivoihin. - kymysyskymysys
Nyt pari päivää oon antanu tehobaktia, sekä eilen aloin antanaan promaxia, mitä ell puhelimessa ehdotti. Ei oo nyt yli vuorokauteen käyny kakalla, pissalla kyllä on. Toivottavasti kakka olis normaalia, kun seuraavan kerran käy kakkoshädällä. Muuten on normaali itsensä, leikkisä ja energinen. Ruoka ja vesikin maistuu hyvin.
- ap - miujamau
Anna kunnon ruokaa, esim. jauhelihaa tai keitettyä kalaa, ja ruokalusikallinen kermaviiliä aamuin illoin. Pentu syö useamman kerran päivässä, koska kasvu on nopeaa ja pentu liikkuu paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2971233Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3081166Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50958- 87924
- 106899
- 101879
- 111742
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh13604- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577