Älyttömiä kummitusohjelmia

Huiettäpelottaa

Todella älyttömiä, nämä nykyään telkkarissa pyörivät paranormaalien juttujen tutkimiseen liittyvät ohjelmat. Joissa kuvausryhmät käyvät etsimässä eri paikoista laitteineen kuolleiden henkiä, eli aaveita.
TLC kanavan Paranormal Lockdown ja Subilla nähtävä suomalainen aaveiden jäljillä.
Molemmissa ohjelmissa mennään samalla tyylillä. Ei mitään uutta, eikä ihmeellistä.
Molemmat ohjelmat täysin naurettavaa katsojien huijaamista.

Kuvausryhmä huijaa vielä täysin pokerinaamalla katsojia. Liikuttelevat itse esineitä ja aiheuttavat ääniä.
Joita sitten hätkähdellään silmät ja huuli pyöreänä ja huudellaan wouta!
Tosin tarkkanäköisimmät huomaavat ohjelmaa tekijöiden, toisinaan ajoittain esiintulleet velmut ilmeet. Ilmeisesti tällöin, meinaa porukalla pokka pettää, kun aletaan virnuilemaan.
Kuten esimerkiksi Paranormal Lockdown nainen tekee. Ei pysty koko ajan ihan vakavalla naamalla näistä puhumaan.

Näiden lisäksi kertoillaan, tutkimuksen aikana. Aina niitä samoja juttuja. Miten muka tunnetaan sellaista ja tälläistä joissakin kohtaa. Milloin kylmää ja toisinaan painontunnetta rinnassa. Tunnetaan näkymättömiä hipaisuja ym. Nähdään jonkun hahmon, tai varjon vilahtavan, jota kukaan muu ei näe. Kuullaan askeleitakin. Naurattaa sekin, mitehän ne tikku-ukotkin värkätään keikkumaan laitteiden näyttöihin. Mahtaa porukkaa naurattaa, ohjelmaa tehdessään.
Tikku-ukkoja värkätessään ja ääniä ja kolinoita aiheuttaessaan, katsojia näillä pelotellakseen.
Voi hyvänen aika! Miten nämä aikuiset ihmiset viitsii alkaa tälläiseen?
Miten tälläistä fuulaa otetaan edes ohjelmistoon?

4

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NytKuuluuVaiKuuluuko

      Niinpä. Jos on olemassa henkiolentoja, niin kai niiltä jotain parempaa settiä löytyisi kuin jotain epämääräistä rahinaa jostain hevonkukun taskuradioista. Täyttä soopaa.

    • Oon kyllä ihan samaa miettiny..ensimmäisten 10min kohdalla vaihtui kanava.Amerikassa tällanen menee kaiken muun huuhaan seassa,mutta en suomesta olis uskonu ja ne jotka voi kyseisen ohjelman ottaa tosissaan on sitte jo taas toinen juttu 🤣 en kiellä yliluonnollisuuksia tai näitä kaikenmaan henkijuttuja,mutta näillä miehillä tuskin sellaisia oikeasti on.toisaalta huvittavaa seurata ku aikuiset miehet leikkii innoissaan ghostBusterssia 📿🖤🕵️‍♂️😱

    • Realismin.jäljillä

      Samojen juttujen toisto näissä ohjelmissa kaikkein huvittavinta. Paljonmielenkiintoisempaa olisi katsoa näitä ohjelmia. Jos olisi joku ryhmä, joka tutkisi toisella tavalla näitä kohteita, joissa on väitetty tapahtuvan yliluonnollisia. Todistaisi, ettei niissä kohteissa todellisuudessa tapahdu yhtään mitään ja kertoisivat luonnollisia selityksiä kaikelle tälle huuhaalle, joita jotkut kertoo kokevansa.
      Eli tutkisivat siis, syitä mistä ja miksi kohteissa kuuluu joitain ääniä ja miksi ihmiset kokevat yliluonnollisia ja näkevät ja aistivat muka aaveita.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      2017
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1490
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1279
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      72
      1127
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      230
      1112
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1054
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      991
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      237
      938
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      906
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe