Kysymys 10-12vuotiaille

11poika

Oon 11.v poika ja olisi pari kysymystä. Minkä ikäsiä ootte ja paljonko painatte ja ootte pitkiä ja ootteko kehittyny?
Mä oon 159cm ja 39kg ja karvoja ei ole vielä eikä pippeli ole kovin iso.
Sit vieläkin välillä äiti tulee pukemaan mua. Onko muilla sellaista? Esimerkiksi aamulla kun äiti tulee herättää kouluun, niin jos mua väsyttää niin se tulee auttaa. Kävelen vaatekaapille mistä katsotaan vaatteet, sit äiti ottaa mun paidasta kiinni ja nostaa sen rintaan asti, silloin mä nostan kädet ja annan sen riisuu sen. Sitten äiti saa myös riisuu mun pikkarit ja vetää mulle uudet jalkaan. Samoin muutkin vaatteet mutta sukat laitan itse kun ne on nopeet. Ei se oo ikinä häirinnyt kun aamulla väsyttää niin helmpompaa noin. Joskus illallakin kun väsyttää ja pitäisi pesulla käydä, niin meen vaan äitin luo ja nostan kädet ylös niin se riisuu paidan ainakin ja voin sanoo että riisuu multa housut ja pikkarit myös.

Sillon kun äiti riisuu niin mun kylkiluut kuulemma näkyy kun on kädet ylhäällä. Ei sekään ole häirinnyt, mitenkä teillä muilla?

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä 11-vuotias poika tekee kouluviikolla netissä kello kahden aikaan aamuyöllä???

      Sori nyt vaan, mutta kirjoitus haiskahtaa erittäin paljon aikuisen miehen - tai ainakin huomattavasti 11-vuotiasta vanhemman - kirjoittamalta "äidillealistumisfantasialta".

      Jos nyt satut olemaan se 11-vuotias, niin korjaa nukkumaanmenoaikasi. Lisäksi kannattaa ehkä aloitella harjoittelemaan itsenäistymistä pikkuhiljaa. Kyllä äitinpojankin pitää tuossa iässä jo osata alusvaatteensa itse vaihtaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6480
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      93
      5382
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3735
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3377
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      194
      3080
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2335
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2098
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      45
      1684
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1636
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1346
    Aihe