Abloylla saneerataan, kiitos Bottas.

Katkeraaa

Näinhän siinä kävi juuri, niinkuin ennustinkin. Bottas tuli ja vei aikas ison kasan rahaa Abloylta mennessään.
Oli varmaankin kiva pistää noin 100 000 euroa Tunturiralliin, hauskanpitoon Suomessa. Nyt Abloylla
ulkoistetaan tavaran siirtoa ja saattaa joukossa olla jokunen katkerakin ihminen.
Maksaakohan Bottas muuten tuloistansa verot Suomeen vai Monacoon.?

Häpeäisit vähän, jos tiedät edes, mitä se tarkoittaa.!!. Joku saattaa joutua myymään jopa kotinsa sen takia, että sinä saat tienata jessus summan Mersulta. Sinuna löisin tiskiin ehdon, etten suostu ottamaan teidän firman rahoja, jos se aiheuttaa hankaluuksia elämässä pitkäaikaisille työntekijöille.
Veikkaanpa, ettei mieheltä löydy munaa moiseen. Toivottavasti nämä terveiset tavoittavat MIEHEN, eikä mitään Mersun pelleä.

3

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ö-LUOKAN KUSKI KUSETTAA KAIKKIA.

    • Anonyymi

      Et selvästi ymmärrä mitä sponsorointi tarkoittaa...

    • Anonyymi

      Taitaa Boda saneerata, kuten hurrit aina Suomessa. Fortuminkin olisi kannattanut sponsoroida enemmän Uniperin oston sjaan, Koneella ja Ponssella näyttää menevän hyvin sponsoroinnista huolimatta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3556
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3226
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2145
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1960
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1143
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe