DEN Talojen arvo

LarsPeräjärvi

Harkitsen talotoimittajakseni DEN nimistä talopakettiyritystä. Pitääkö denin räätälöidyt talot hintansa hyvin myydessä vai vastaako älväriä hintatasoltaan myydessä?

Toisinsanoen saako omiaan pois DEN talosta?

3

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itsekin_rakentanut

      Tuo firma on ilmeisesti toiminut aiemmin nimellä Pohjolan Design talo. Eli jos googletat niin kannattaa googlettaa tuokin. Jos löydät jotain huolestuttavaa niin sitten vain kysyt suoraan talofirmalta. Oikeastaan mistä vain talofirmasta löytyy jotain (aina joku on ollut tyytymätön) mutta tyyli millä vastaavat kysymykseesi kertookin sitten todella paljon kannattaako ko firman kanssa jatkaa keskusteluja.

    • Peruskittuja

      Alkuperäiseen vastaus, jos ostat mallisto talon minkä hinnan saa jokainen tietoon, voi olla vaikea perustella miksi siitä pitäisi maksaa enemmän?

    • uusinimi

      Den on uusi nimi Design talolle. Firma teki niin paljon hometaloja että yrittävät pestä kätensä uudella nimellä. Osta mikä tahansa muu niin pääset helpommalla.
      Omiaan ei saa pois ellei tontin arvo nouse niin että talon voi vaikka purkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3411
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2206
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1915
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1871
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1808
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1582
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1440
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1397
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1324
    Aihe