Ihan maalikkona kyselen tällaisia:
Ei ole kuulunut mitään siitä Viestikoelaitoksen jutusta, jossa "erään lehden" toimittaja oli saanut käsiinsä sellaista maanpuolustukseen liittyvää materiaalia jonka ministeritkin saavat vain lukea ja sitten paperit kerätään pois...
Kysyisinkin:
- Kiinnostaako ketään enää nyt nämä yhden lehden, toimittajan, tai lähteen tekemät "mahdolliset rikokset"?
- Miten on mahdollista, että jonkin lehden päätoimittaja sanoo julkisuuteen, että tällaista "salainen"
-leimaa pitää pystyä tarkastelemaan "kriittisesti"? Kyseessä on paperit, joita ministeritkään eivät saa itselleen, vaan ainoastaan lukea? Onko oikeasti niin, että tällainen kaveri vaan antaa tällaisen lausunnon, ja kaikki jatkuu ennallaan, kun suuri työnantaja- yritys sanoo että seisomme hänen lausontonsa takana? Niinhän hänen työnantajansa edustaja taisi sanoa? Vai muistanko väärin?
- Miten on mahdollista, että asia ei ole ollut julkisuudessa nykyään? Onko yhteiskunnan edun mukaista, että tällaiset vain vaietaan ja pikkuhiljaa unohdetaan?
- Mitä tämä toimittaja, joka takoi vasaralla tietokoneensa tuleen, tekee nykyään, ja onko häntä saatettu vastuuseen tekemästään? Hän vetosi "lähdesuojaan"... Lähdesuoja on jotain, mutta siinä tapauksessa julkaiseva toimittaja ja julkaiseva lehti pitää saattaa vastuuseen kansallisen turvallisuuden nimissä! Vai miten on?
- Onko saatu selville "lähdettä"? Ei ole kovin montaa ihmistä, joka näihin dokumentteihin käsiksi pääsee! Ihmeen hiljaista on ollut... Lähde ei varmaan ole vaikea selvittää, koska on varsin pieni joukko, jolla on pääsy näihin tietoihin...
Juttu Tikkakoskesta unohtunut?
Tikkakoski-juttu
1
75
Vastaukset
- FeminismiTsurnalismina
Feministinen toimija maalitti Tikkakosken ja vaaransi siellä työskentelevien rehellisten ihmisten turvallisuuden jo rauhan aikana. Myyrän on täytynyt kuulua hallitusta lähellä olevien lähipiiriin, sillä maanpetos on vaiettu.
HS kampanjoi kansallista etua ja turvallisuutta vastaan maanpuolusteksen ohella muillakin feminismin agendalla olevilla alueilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648