Varma voitto SDP:lle Hämeessä!!

Toverit paukuttavat Arjen Sosialismia kansan parissa nämä viimeiset viikot, niin saadaan kannatus nousemaan yli 30%. Pitkään ovat kokoomuslaiset nilkit ja rasistipersut näivertäneet uljaan sosialistisen kaupunkimme politiikassa.

Nyt voidaan sanoa että se tie on lopussa. Rikkaat ja työssäkäyvät prolet lakkaavat rikastumasta kun varallisuus jaetaan uudelleen ja ilmastokestävästi.

Arjen Sosialismissa hiilijalanjälki ihmistä kohti on pienin, koska siinä ei tuoteta saastuttavia tuotteita, ainoastaan rahaa jolla ihmiset voivat ilman työtä elää ja nauttia elämästään. Teille on kerrottu vuosia että oikea tapa on tehdä töitä kuin pieni muurahainen ja saada vähän rahaa hengen pitimiksi. Toverivoiman ja Arjen Sosialismin aikakaudella tämä tulee mullistumaan.

Hyvää Toverikevättä ja jos joku haluaa tarroja yms materiaalia, kannattaa SDP:n puoluetoimistolta kysäistä. Edustajat ovat myös nyt liikkeessä yötä päivää.
65<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 65

Vanhimmat

Eihän nuo Hämptonin tuppisuu Demulit mitään aikaan, omat edut ovat heillä päällimmäisenä. On hukkaanheitettyjä ääniä jos joku yleensä äänestää Demuja, ja noit turhakkeita!

Äänestä

Toverit tai ketä lienettekin, demareilla on katteettomia lupauksia, joita vain heikkolahjaiset uskovat. Se on nähty.
En ole eläissäni äänestänyt enkä kuunaan äänestä demaria. Halla-ahossa on tulevaisuutemme!

Äänestä

SDP ei aja enää työväen asiaa, vaan keskittyy ilmastovouhotukseen, sateenkaarikampanjoihin ja halpatyövoiman maahantuontiin. Siksi äänestän persuja.

Äänestä

Millaisilla asioilla ne yölläkin liikkuvat? Liukkailleko pyrkivät toveruuden nimessä?

Äänestä

kun yölläkin kerran liikkuvat aatteen puolesta niin hakevatkohan he myös pekolta lämmikettä yön pimeisiin tunteihin

Äänestä

Onko Vuosaaren Fatima demareiden listoilla? Hieman haisee siltä.

Äänestä
  • Edellytyksiä ainakin olisi.

    Äänestä

Varma voitto tulee meille demareille kun avaaja Persukin uskoo voittoo. Raukka luuseri ahdistunut.

Äänestä
  • Oletko kaljan avannut vai miksi kutsut itseäsi avaajaksi?

    Äänestä

  • Älä ajattele liikaa

    Äänestä

Mikään ei ole niin varma, kuin e p ä v a r m a.. Käydäänpäs uurnilla ensin ja katsotaan sitten. Voi tulla SDP:llekin surku puseroon ja niin myös monelle muulle. Muuten, Rauno Lahden alanurkkakirjoitus Hämeen Sanomissa 29.3 sai ainakin meikäläisen nauramaan ja iloisesti. "Nämä vaalit ovat kauneuskilpailut. Kauniit ja kuorrutetut". Täys` kymppi tästä oivalluksesta.

Äänestä

SDP= Sossu demari paskaa. Anna äänesi Perus suomalaisille, niin annat äänesi Suomelle .

Äänestä

Itse annan ääneni Tarja Haloselle. Hän on setan asianajaja ja pienen tyttären yksinhuoltaja -äiti.

Äänestä
  • Tarja teked kuulemma luudalla ylilennon Hämpessäkin pääsiäisen kunniaksi. Katseet taivaalle silloin!

    Äänestä

Minä annan ääneni Persuille ja molempia äänestän. . Lulu ja Kari uudelleen eduskuntaan ja Karista seuraava pääminister.

Äänestä

Kalevi Sorsa on myös hyvä mies. Työväen säästöpankin johtaja.

Äänestä
  • Tover Juhannes se on meitän mies, Tulee palkat kaikille työttömille.

    Äänestä

Johannes järjestää.
Lista Energian myyjistä
SDP
Filatov Tarja
Hassinen Jorma
Koskinen Johannes
Lahtinen Timo
Niemi Raija
Pullola Ulla
Ratava-Laine Arja
Tamminen Pete

Äänestä
  • Urppilaisen Jutta on myös kova sana.

    Äänestä

SDP:n voitto on ollut aina tappio Suomen kansalle. Ja nyt erityisesti kun muinaisjäänne Rinne on johdossa.

Äänestä

Jos vielä mietityttää, että uskaltaako äänestää demareita, niin rohkenen tässä suositella Uuden suomen puheenvuorossa blogistin Anter Yasan kirjoitusta: 2016 SDP:n puoluesihteeri nuhteli minua lelusalakuljettajan paljastamisesta. Lukekaa herran tähden mitä demareissa tapahtuu. Tätä eivät valtamediat kerro.
Varsinkin kohta, "puolueen sisäiset islamistit kutsuivat hänet (lelurami)ehdolle." Tämä puolue on siis jo motitettu.

Äänestä

Ehkä jotain kannatusta löytyy. Demareita vanhasta muistista äänestäviä ilmeisesti edelleen riittää, vaikka moni on jo toinen jalka haudassakin. Nämä eläkekorotuslupaukset uppoa osalle myös kuin tarjous Presidetti -kahvipaketti lähimarketissa. Sitten on näitä "tovereita" kuten viestiketjun aloittaja. Saattaa joku nuorempikin olla intoutunut SDP:tä äänestämään, onhan näitä humanisteja ja sähköautoloikkaa haikailevia.

Itsellä ääni menee kyllä kansallismieliselle puolueelle -Perussuomalaisille.

Äänestä
  • Oletko ihan ulkona? Viestiketjun avaaja on jopa tunnettu Persu. Tyhmät ei tunnista toisiaan.

    Äänestä

  • Persut kusettaa toisiaan.

    Äänestä

  • sinua-viedään kirjoitti:

    Oletko ihan ulkona? Viestiketjun avaaja on jopa tunnettu Persu. Tyhmät ei tunnista toisiaan.

    Kappas vain, joo. Luetteloin kuitenkin tässä lähinnä vain Demarien eri kannattajaryhmiä, Varmaan jonkin sortin tovereita kuuluu niihin nykypäivänäkin.

    Äänestä

  • sinua-viedään kirjoitti:

    Oletko ihan ulkona? Viestiketjun avaaja on jopa tunnettu Persu. Tyhmät ei tunnista toisiaan.

    Viestiketjun avaaja tunnettu demari. Aika mielenkiintoisia asioita nuo ajavat nykyään.

    Äänestä

  • Miltä tuntui kommentoida itseään Persu?

    Äänestä

Mites tuo, että paikallinen SDP tukee rikollisjärjestö Cannonballia? Ei ole ihan normimeininkiä?

Äänestä
  • Ei tue mutta mitä kamaa itse käytät.

    Äänestä

Tässä teille sosialismia.
Lista Energian myyjistä
SDP
Filatov Tarja
Hassinen Jorma
Koskinen Johannes
Lahtinen Timo
Niemi Raija
Pullola Ulla
Ratava-Laine Arja
Tamminen Pete

Äänestä
  • Onnittelemme hyvästä kaupasta. Hyvä hinta ja sijoituksissa huippuhyvä tuotto.

    Äänestä

Voiko Hämeessä äänestää SDP:n äänekästä maahanmuuttaja vähemmistöjen puolestapuhujaa Mohamed Abdirahim Husseinia, eli tuttavallisemmin Husu Husseinia?

Äänestä
  • Sinun äänesi kuuluu tyhmälle Persulle.

    Äänestä

  • Hätilän s-marketilla huusivat äsken arjen sosialismia ja jakoivat demarien pinssejä.

    Äänestä

  • Kysyit kaverilta mitä tekivät.

    Äänestä

  • Kuulemma joku demujen uusi metku.

    Äänestä

Puoluejohtajat olivat laajasti sitä mieltä, että sähkön siirtohintojen korotuksille pitäisi olla katto. Juha Sipilä (kesk) ja Antti Rinne (sd) olivat sen kannalla, että sähköverkot pitäisi olla julkisessa omistuksessa. Demarit Hämeenlinnassa toista mieltä.
Lista Energian myyjistä
SDP
Filatov Tarja
Hassinen Jorma
Koskinen Johannes
Lahtinen Timo
Niemi Raija
Pullola Ulla
Ratava-Laine Arja
Tamminen Pete

Äänestä
  • Samat Toverit vieläkin pyörivät kuvioissa jotka myivät 2 miljardin firman 100 miljoonalla. Aika neroja.

    Äänestä

Ne on niitä demareita.

Äänestä

Kiittäkäämme näitä henkilöitä Energian myynnistä. Näistä ainakin kolme on ehdokkaana eduskuntaan, muistakaa äänestää. Vaikka tämä Energian myynti ei kuulu eduskunnalle niin jotakin se osoittaa näistä myyjistä.

Lista Energian myyjistä
SDP
Filatov Tarja
Hassinen Jorma
Koskinen Johannes
Lahtinen Timo
Niemi Raija
Pullola Ulla
Ratava-Laine Arja
Tamminen Pete
Kokoomus
Alkio Sirkus
Hauhtonen Keijo
Hutu Sirkka
Ikonen Kirsti
Kallioinen Ruut
Korpimaa Antti
Leiponen Marja
Lintumäki Harri
Louhio-Järvinen Sari
Rantanen Maija-Leena
Rehunen Seppo (sit.)

Äänestä

Jos kannatat hallitsematonta maahanmuuttoa, polttoaineiden ilmastoverojen korotuksia, islamia, feminismiä ja Suomen muuttumista afrikan ja lähi-idän miesten toimesta monikulttuuriksi, äänestä silloin SDP:tä.

Äänestä
  • Olisi listaa lisääkin valheita mahtunut persuraukka.

    Äänestä

  • tuolbfr kirjoitti:

    Olisi listaa lisääkin valheita mahtunut persuraukka.

    Tunnustit heti ensimmäisessä lauseessa hävinneesi faktoihin perustuvan keskustelun, siirtymällä henkilöön menevään solvaukseen, tämä on nettipalstojen kirjoittamaton sääntö.

    Taisi sinuun sattua eniten tuo paljastus, että SDP on levittämässä suomeen islamistista monikulttuuria ja siinä sivussa terrorismia.

    Äänestä

  • SDP-DDT-PCB kirjoitti:

    Tunnustit heti ensimmäisessä lauseessa hävinneesi faktoihin perustuvan keskustelun, siirtymällä henkilöön menevään solvaukseen, tämä on nettipalstojen kirjoittamaton sääntö.

    Taisi sinuun sattua eniten tuo paljastus, että SDP on levittämässä suomeen islamistista monikulttuuria ja siinä sivussa terrorismia.

    Loistavasti näpäytetty!

    Äänestä

  • Tietysti koska olet Persu ja kannatat valehtelua.

    Äänestä

  • senvuoksi kirjoitti:

    Tietysti koska olet Persu ja kannatat valehtelua.

    Sinä sossudemari-loiseläjä, et pysty muuhun, kuin alatyylisiin solvauksiin ja tunkemaan käden toisten taskuille.

    Äänestä

  • Ei saanut puheesta mitään selvää. Yhtä sekavaa kun muillakin vihreillä.

    Äänestä

Opetelkaa uimaan sano Filatov kun ihmiset pelkäs islamistien terrorismiaaltoa.

Äänestä
  • Miksi ihmiset äänestävät Filatovia? Saanut aikaan pelkkää pahaa. Ei selkärankaa. Ei ulkonäköä. Ei koulutusta. Kaamea ääni. Miksi? Eikö sossuilla ole parempia ehdokkaita? Ohhoh?

    Äänestä

Kaupunkilaiset ovat suorastaan innoissaan kun nämä työväenpuolueen edustajat myivät HLM Energian. Kaikki Hämeenlinnalaiset kiittävät kun perus/verkkomaksut/kaukolämpö ovat Suomen kalleimmat. Ilman muuta pitää äänestää nämä myyntiä kannattaneet Filatoff, Johannes Koskinen, Walkamo sinne Arkadianmäelle.

Äänestä
  • Laitos ilman omaa sähköntuotantoa olisi ollut pelkkä yksi rahastus lisää. Löydät kallista sähköä verkosta jos sitä kaipaat. Sinulla ei taida ihan oma virta riittää.

    Äänestä

Ei sähkön ostaminen ole hirveän kallista, mutta ne perusmaksut mitkä nämä sähköverkon omistajat ovat nostaneet huimalle tasolle. Kun ostaa sähköä 1,66 kwh verran kahden kuukauden ajalta niin maksat 20,29€. Pelkkä perusmaksut on tältä ajalta 20,16. Jäljelle jäävä osuus on siirto/sähköveroa. Tämän takia nämä Ruotsalaiset aikoinaan ostivat tämä HML Energian. Valitettavasti silloin oli valtuustossa suurin osa ymmärtämättömiä. Nyt maksamme siitä tyhmyydestä kalliisti. Jos sähköverkko olisi vielä Hämeenlinnan omistuksessa näillä hinnoilla, voisi Kulmala rakentaa vaikka viisi pysäköintitaloa. Rahat jäisi Hämeenlinnalaisten hyväksi, eikä menisi näille sijoittajille.

Äänestä
  • Olet uskomattoman tyhmä. Verkot tuottaisi viisi pysäköintitaloa.

    Äänestä

  • Kaikki hyviä ed.ehdokkaita. Hyvä kauppa.

    Äänestä

Katselin jonkin aikaa Goodmanissa ennakkoäänestykseen virtaavaa porukkaa ja kyllä näytti siltä, että sossut saavat makoisan vaalivoiton Hämeessä. Äänestäjäkunta oli kovin raihnaista ja iäkästä rollaattoriporukkaa ja keppien kanssa kulkevia horjuvia eläkeläisiä, jotka toivoivat saavansa sen sossujen lupaaman satasen eläkkeeseensä korotusta. Porukka katseli kiiluvin silmin äänestyskammarin oven pielessä olevaa listaa ja näytteli sormella sossuehdokkaita. Kyllä tulee sossuille jytkyjen jytky ainakin Hämeessä!!! Mutta onhan sossuilla hyvät ehdokkaat!!!

Äänestä
  • On taas käyty dementoituneita kättelemässä hoitolaitoksissa. Kumma kun niitä ei ole näkynyt vaalien välillä. HäSan mielipidepalstalla joku moitti erästä Hämeenlinnalaista kansanedustajaa, ei ole vastannut yhteenkään yhteydenottoon vaalikaudella. Surkeeta katella kun työttömyys kasvaa jos demarit pääsee hallitukseen.

    Äänestä

Sossujen ehdokkaat imaameja, joiden vävyt on taistelemassa isiksen joukoissa?

Äänestä
  • Arjen Sossut taistelevat kansallispalkan puolesta, röyhh

    Äänestä

Suomi on kumma maa. Pitäis äänestää ihmisiä, joita ei tunne, jopa ulkomaalaistaustaisia isopalkkaiseen virkaan. Sitten kun on äänestänyt jotain jota ei oikeasti tunne ja se sitten suhmuroi riemurinnoin massit markkinavoimien taskuun, niin jopas sitten keljuttaa kun "tuli huijatuksi".

Äänestä

Kusessa ollaan jos demareista tulee pääministeripuolue.

Äänestä
  • saatiinhan kreikalle kunnon takuut kiitos herrarouva jutta urpilainen. Sama demari riemuitsi riemurinnoin ja verkkosukat paukkuen, kun vanhushoidosta saatiin nipistettyä kolme miljardia. On siinä demarilla meriittiä, luoja meitä auttakoot seuraavan hallituksen kanssa, vieläkö virosta saa halpoja kämppiä`?

    Äänestä

Hussein al-Taee myönsi valehdelleensa törkeistä kirjoituksistaan - Antti Rinne: ”Mekin olemme tulleet huijatuiksi”
Suomen kansa on tullut huijatuksi. Juuri näitten henkilöitten takia demarit sai yhden edustajan enemmän eduskuntaan kun persut. Meitä on petetty.

Äänestä

Jos huijaa koko kansaa, pientä osaa siitä, tai vain hämeenlinnalaisia, on lieventävä asianhaara, jos on demari. Tästähän on oikein alioikeuden päätöskin eräässä FiCi-kopiotapauksessa.

Äänestä

Rinteen vappu satanen riittää kolmeksi vuodeksi Lumo asunnossa asuvalle kun vuokra nousee joka vuosi kolmekymppiä kuukaudessa (siis eläkeläinen) tosin saahan se asumistukea joka lähenee tänä vuona 2500 miljardia euroa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Iloinenvasemmisto kirjoitti:

Toverit paukuttavat Arjen Sosialismia kansan parissa nämä viimeiset viikot, niin saadaan kannatus nousemaan yli 30%. Pitkään ovat kokoomuslaiset nilkit ja rasistipersut näivertäneet uljaan sosialistisen kaupunkimme politiikassa.

Nyt voidaan sanoa että se tie on lopussa. Rikkaat ja työssäkäyvät prolet lakkaavat rikastumasta kun varallisuus jaetaan uudelleen ja ilmastokestävästi.

Arjen Sosialismissa hiilijalanjälki ihmistä kohti on pienin, koska siinä ei tuoteta saastuttavia tuotteita, ainoastaan rahaa jolla ihmiset voivat ilman työtä elää ja nauttia elämästään. Teille on kerrottu vuosia että oikea tapa on tehdä töitä kuin pieni muurahainen ja saada vähän rahaa hengen pitimiksi. Toverivoiman ja Arjen Sosialismin aikakaudella tämä tulee mullistumaan.

Hyvää Toverikevättä ja jos joku haluaa tarroja yms materiaalia, kannattaa SDP:n puoluetoimistolta kysäistä. Edustajat ovat myös nyt liikkeessä yötä päivää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu