Macbook air näppis ei toimi kunnolla

Napalankomies

F10, f11,0, ,p,ö,' ja enter näppäimet ei toimi kunnolla Kone oli Mac huollossa silloin ko näppäimet tietysti toimi ja vikaa ei huomattu. Jos kone on sylissä ja samalla painaa konetta alareunoista esim. ranteilla ko. näppäimet toimii tai jos painaa noita näppäimiä yhtäaikaa pohjaan muutaman sekunnin ajan ne toimivat vähän aikaa. Kone on vähän yli kaksi vuotta vanha.

2

1032

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kato.apple.nettisivult

      Apple lupas korjata butterfly näppäimistöjä. Ilmaista, vaatimalla. Myyjät kusettaa. Vie huoltoon. 2014-2019 mallit. Korjaus ei korjaa ongelmaa joten varmaan ongelma tulee uudestaan. Laite on melko kelvoton.

      Apple on huono merkki. Tekee huonoa rautaa/laitteita ja softaa. Markkinointi ja ryhmäpaine lampaat ostaa. Väärä käsitys laadusta kun on käyttänyt pari vuotta.

    • Napalankomies

      Kiitos hyvästä vastauksesta. Oli huollossa ja ei ole butterfly-näppis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      154
      5009
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      191
      4021
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      138
      3684
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      47
      2955
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      36
      2287
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      144
      1956
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1727
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      35
      1468
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1424
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1309
    Aihe