Oma kuvaukseni eli käsitykseni Halla-ahosta.

Olen tietämättömyyttäni väheksynyt Halla-ahoa. Nyt seurattuani vaalitenttejä olen vakuuttunut miehen älykkyydestä ja tiedon tasosta. Tohtorismies puhuu kuin professori vaikka ei sellainen olekaan.

Ilo on myös tietää, että ehdokkaalla, ainakin yhdellä, on ajatuksia ja näkemyksiä Suomen tämänhetkisestä tilanteesta. Suomi tarvitsee uusia kyvykkäitä päättäjiä ja Halla-aho on yksi sellainen valittavaksi

H-A on kuin perusdemari ilman näiden lorvihoivaamista, jolla pyrittiin lisäämään työtähyljeksivien suosiota ja kannatusta.

Miksi äänestämme? Saadaksemme sellaisen hallituksen kuin haluamme. Nyt jo etukäteen kerrotaan, ettei ”persujen” kanssa ruveta mihinkään.

Ei taida Suomessa vielä ollakaan demokratiaa.

8

148

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisasta-politiikkaan-

      JOOO,
      perussuomalaiset on osottautuneet koko kansan puolueeksi,

      suomen asiat ensin kuntoon,

      sitten voimme auttaa muita hädänalaisia,

    • Huolipois

      Et sinä ole mitenkään poikkeustapaus, sillä suurimmalla osalla yli kahdeksankymppisiähän alkaa jo höpertää.

    • Kuten kirjoitat, ei taida olla Suomessa ihan vielä demokratiaa, kuten "Huolipois"kin tuossa todistaa.
      Saa olla mitä mieltä vaan, kunhan on samaa mieltä kuin hän, muuten höpertää.

      • mielenkiintoista.muuta

        Taitaa muilla puolueilla olla jo pelko persuksissa, kun Halla-aho puheensa pidettyään osottautuikin ihan älyköksi. Tulee mielenkiintoiset vaalit... hyvä, ettei samat naamat aina framilla....


    • laiturin.ukko

      Halla-aho puhuu julkisuudessa kuin "pulmunen".
      Kuitenkin hän on Suomen rasistisimman puolueen puheenjohtaja.
      Siitä ei kukaan ole eri mieltä, paitsi maahanmuuttajien vihaajat.
      Älkää antako hänen "akateemisten" juttujensa harhauttaa itseänne.

    • Kysyntä on lisännyt Perussuomalaisten kysyntää, Jussi Halla-aho etunenässä. Niinhän markkinat toimivat. Kyllähän järkiperäinen maahanmuutto on paikallaan, olematta silti facismia! Siitäkään ei tarvitse olla eri mieltä..

    • P.o Perussuomalaisten tarvetta!

      • Eivät turvapaikanhakijat ole ajatelleet asemaansa ajoissa, vaan ovat joutuneet järkyttävien toimiensa ansiosta niin naapureittensa kuin virkavallankin hampaisiin ja aiheuttaneet kielteisiä uutisia mediaan. Myötämielisten ihmisten määrä on huomattavasti supistunut ja arvostelu kiihtynyt.
        Osoittaa näkemyksen puutetta, että maahanmuuttajien yhdistykset ja seurakunnat eivät ole pitäneet huolta siitä, että heimoveljet oppisivat uuden kotimaansa tavoille.
        Nyt kaikki kauna valuu Perussuomalaisten laariin, ja Halla-aho sanoo vakaumuksella: "MItäs me sanoimme!"

        Kuulemma on hyvinkin arveluttavaa suunnitella Sannan ja muiden suomalaissyntyisten rouvien palaamista Syyrian leireiltä, sillä heillä on verkostonsa, jonka turvissa voidaan kasvattaa Suomessakin seuraava isisläinen sukupolvi.
        Persut saavat tästä voimaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      61
      1630
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      29
      1255
    3. 85
      1098
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      915
    5. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      67
      845
    6. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      92
      824
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      15
      789
    8. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      735
    9. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      735
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      701
    11. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      659
    12. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      632
    13. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      625
    14. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      76
      603
    15. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      601
    16. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      580
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      566
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      558
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      25
      551
    20. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      19
      512
    Aihe