Oma kuvaukseni eli käsitykseni Halla-ahosta.

Ruunetaas

Olen tietämättömyyttäni väheksynyt Halla-ahoa. Nyt seurattuani vaalitenttejä olen vakuuttunut miehen älykkyydestä ja tiedon tasosta. Tohtorismies puhuu kuin professori vaikka ei sellainen olekaan.

Ilo on myös tietää, että ehdokkaalla, ainakin yhdellä, on ajatuksia ja näkemyksiä Suomen tämänhetkisestä tilanteesta. Suomi tarvitsee uusia kyvykkäitä päättäjiä ja Halla-aho on yksi sellainen valittavaksi

H-A on kuin perusdemari ilman näiden lorvihoivaamista, jolla pyrittiin lisäämään työtähyljeksivien suosiota ja kannatusta.

Miksi äänestämme? Saadaksemme sellaisen hallituksen kuin haluamme. Nyt jo etukäteen kerrotaan, ettei ”persujen” kanssa ruveta mihinkään.

Ei taida Suomessa vielä ollakaan demokratiaa.

8

146

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisasta-politiikkaan-

      JOOO,
      perussuomalaiset on osottautuneet koko kansan puolueeksi,

      suomen asiat ensin kuntoon,

      sitten voimme auttaa muita hädänalaisia,

    • Huolipois

      Et sinä ole mitenkään poikkeustapaus, sillä suurimmalla osalla yli kahdeksankymppisiähän alkaa jo höpertää.

    • Kuten kirjoitat, ei taida olla Suomessa ihan vielä demokratiaa, kuten "Huolipois"kin tuossa todistaa.
      Saa olla mitä mieltä vaan, kunhan on samaa mieltä kuin hän, muuten höpertää.

      • mielenkiintoista.muuta

        Taitaa muilla puolueilla olla jo pelko persuksissa, kun Halla-aho puheensa pidettyään osottautuikin ihan älyköksi. Tulee mielenkiintoiset vaalit... hyvä, ettei samat naamat aina framilla....


    • laiturin.ukko

      Halla-aho puhuu julkisuudessa kuin "pulmunen".
      Kuitenkin hän on Suomen rasistisimman puolueen puheenjohtaja.
      Siitä ei kukaan ole eri mieltä, paitsi maahanmuuttajien vihaajat.
      Älkää antako hänen "akateemisten" juttujensa harhauttaa itseänne.

    • Kysyntä on lisännyt Perussuomalaisten kysyntää, Jussi Halla-aho etunenässä. Niinhän markkinat toimivat. Kyllähän järkiperäinen maahanmuutto on paikallaan, olematta silti facismia! Siitäkään ei tarvitse olla eri mieltä..

    • P.o Perussuomalaisten tarvetta!

      • Eivät turvapaikanhakijat ole ajatelleet asemaansa ajoissa, vaan ovat joutuneet järkyttävien toimiensa ansiosta niin naapureittensa kuin virkavallankin hampaisiin ja aiheuttaneet kielteisiä uutisia mediaan. Myötämielisten ihmisten määrä on huomattavasti supistunut ja arvostelu kiihtynyt.
        Osoittaa näkemyksen puutetta, että maahanmuuttajien yhdistykset ja seurakunnat eivät ole pitäneet huolta siitä, että heimoveljet oppisivat uuden kotimaansa tavoille.
        Nyt kaikki kauna valuu Perussuomalaisten laariin, ja Halla-aho sanoo vakaumuksella: "MItäs me sanoimme!"

        Kuulemma on hyvinkin arveluttavaa suunnitella Sannan ja muiden suomalaissyntyisten rouvien palaamista Syyrian leireiltä, sillä heillä on verkostonsa, jonka turvissa voidaan kasvattaa Suomessakin seuraava isisläinen sukupolvi.
        Persut saavat tästä voimaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe