Virkarikostuomioistuin

Lainsuojaton

Pirkanmaalla suurin osa rikoksista on virkamiesten tekemiä tai laiminlyöntien aiheuttamia .

4

103

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin-

      Mitäs sitten>?

    • 167-176

      Tapahtuu noita virkarikoksia muuallakin suomessa joka päivä useita, varmaan niitä ainakin suunnitellaan näin sunnuntaisinkin. Pelkästään Kela tekee niitä niin paljon että se tarvitsisi oman tuomioistuimen. Vakuutusoikeuden riippumattomuus tai pikemminkin sen puute on pelkkä vitsi, tuollaiset epäoikeustuomioistuimet ei kuulu sivitys- ja oikeusvaltioon jollainen suomi ei ole. Rikoslain 40 luku joka koskee virkarikoksia homehtuu käytön puutteessa eikä se taida olla tarkoitettukaan muuksi kun kulissiksi ulkomaailmalle.

    • UhriUrjalasta

      Jos Suomi olisi oikeusvaltio vankilat olisi täynnä virkamiehiä .

      • 167-176

        Sellaisissa oikeus- ja sivistysvaltioissa kuten Kiinassa ja Pohjois-Koreassa on virkanilkkejä jopa telotettu kansalaisia ja samalla valtiota kohtaan tehdyistä virkarikoksista. Virkarikos on myös rikos valtiota ja oikeusjärjestelmää vastaan ja on ominaan heikentämään viranomaistoiminnan ja hallinnon uskottavuutta.
        Kelan tahallinen asioiden vääristely ja suoranainen valehtelu asiakkaan vahingoksi ja muu hakemusten hylkäyshakuinen toiminta keinoja kaihtamatta ja totuudesta väittämättä vain muutaman euron tähden saattaa tulla todella kalliiksi ja on hölmöläisten peiton jatkamistakin tyhmempää. Maineen ja uskottavuuden palauttaminen on vaikeaa. Nykyinen tapa jättää virkanilkit rangaistuksetta voi johtaa jopa siihen että noita rangaistuksia alkaa jakamaan ja toimeenpanemaan jokin yksityinen taho, sitten rangaistukset on sellasia joita rikoslaki ei tunne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6293
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1744
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1528
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      962
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      32
      879
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      856
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      809
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      231
      775
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      759
    Aihe