Jopa Suna Kymäläisessä on enemmän munaa

Sunassa on enemmän miestä kuin näissä kahdessa kansanedustajassa
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ottamatta kantaa miesoletettujen varustukseen sen enempää, totean vain että toivottavasti aloittaja muistaa myös äänestää Suna Kymäläistä jottei käy niin että hän tipahtaapi. Ollut puolueensa vastarannan kiiski monissa asioissa. Kuten SDP ei kannattanut hänen maanmyyntikieltoa vaan sen kannattajia olivat lähinnä Perussuomalaiset.

Demarit rummuttavat nyt kilvan AY-mannekiini malmia. Molemmille ehdokkaille tuskin riittää ääniä samalta seudulta vaikka SDP kuinka nosteessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olo kirjoitti:

Sunassa on enemmän miestä kuin näissä kahdessa kansanedustajassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu