Huomasitteko
nyt uusi vanha Sänkytukku uudella nimellä Konalan Ostarissa
nimeltään Sänky ja Soffa Varasto
Uusi sänkytukku Konalassa
26
5863
Vastaukset
- eienä
Juu samaa touhua
hävisin jo entisessä konkassa tarpeeksi - perikunta
Sama myyjä,joka oli aikaisemmin Sänky-Tukun myymälässä myyjänä,
nyt kuulemma omistaja,heh heh- Opiskelij
Myyjä suuttui vimmatusti, kun kysyin ihan rauhallisesti, että onkohan tämä se entinen Sänkytukku.
- Äänitäältä
Samaa paskaa! Toivainen jäi satoja tuhansia tavarantoimittajille velkaa ja asiakkaille jäi toimittamatta paljon tavaroita. Ilmoituksesta ei jää epäselvää kuka tämän takana. vuosi ja sit taas katotaan missä asiakkaiden tavarat. VAROKAA!!!
- Anonyymi
Kannattaa tarkoin katsoa mistä ostaa
- Anonyymi
Ostimme sieltä erinomaiset sängyt ja saimme myös erinomaisen palvelun. Onneksi ei googletettu etukäteen, hyvä ostos olisi voinut jäädä tekemättä.
- Anonyymi
Käsitykseni Kotimaan Sänky Soffa popup-kaupasta on kovasti muuta. Monta unetonta yötä on aiheuttanut.
Olisittepa menneet eläkkeelle ajoissa. 2021 teidän olisi pitänyt eläköityä, mutta ette siinäkään lupauksessanne olleet sananne mittaisia.
- Anonyymi
Suomisoffan konkurssipitäjän 3 yritys. Edellinen Sänkytukku meni konkurssiin helmikuussa 2019 ja taas on uusi pystyssä. Edellisestä ja vain velat tavarantoimittajille ja asiakkaat ilman tavaroita. Taas uusi pystyssä ja seuraava myymälä pukkaa avajaisia jo Tampereella. Harvinaisen härskiä toimintaa. Mainoksissa samaa kusetusta kuin aina aikaisemmikin. Nahkaa = keinohankaa etc. vedätystä. Mekin saatiin ihan sutta eikä sinne päinkään mitä luvattu. Mutta milläs valitat kun pitkät takuu jäi edelliseen konkurssiin. Takuut on yhtä pitkät kuin minne perävalot näkyy.
- Anonyymi
Nyt olet väärässä, kaikkiaan 7 konkurssia ei 3 niinkuin sinä kehuit. Puhutaan Toivaisesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt olet väärässä, kaikkiaan 7 konkurssia ei 3 niinkuin sinä kehuit. Puhutaan Toivaisesta.
Kaupan toimitusjohtaja on kyllä Roth eikä Toivainen.
- Anonyymi
Jatkavat Tampereella
joku romaani laitettu johtajaksi - Anonyymi
ÄLKÄÄ MENKÖ HYVÄT IHMISET TÄNNE OSTOKSILLE!! Vaikka Harri Toivaisen nimeä ei näy, niin on tämänkin yrityksen taustalla. Eikä se että jäi satoja tuhansia euroja velkaa tavarantoimittajille, niin sadoille kuluttajille jäi tavarat saamatta vaikka olivat maksaneet tuotteet
- Anonyymi
Totta
laitettu bulvaani asialle,
mutta ei se asiaa muuta - Anonyymi
Aikamoista touhua
etukäteen ei kannata koskaan antaa rahaa - Anonyymi
Kerran huomasin ilmaisjakelulehdessä mainoksen, mutta en ole tarvinnut sänkyä enkä sohvaa.
- Anonyymi
hahahaa, ostin saman sohvan kuin näille, Oksa joka maksaa 1495,- niin muualta, jossa maksoin 595,- sama kangaskin, HYVÄ Toivainen, se vaan jaksaa yrittää kusettaa...
- Anonyymi
Onko oikeasti SuomiSoffan koijari tämänkin takana?
- Anonyymi
Onko oikeasti SuomiSoffan koijari tämänkin takana?
- Anonyymi
Tää on nii vammasta miks tää ihminen on tommone et vois hankkii elämä!!!!
- Anonyymi
Onko noilla myös Suomea kuorma-autoilla kiertävä popup-tyylisesti toimiva liike?
- Anonyymi
Tänään Jyväskylän Vaajakoskella ja oli ärhäkäs ukko karjumassa, kun kysyin soffan hintaa. Käski laittaa lasit "käteen"?
En ostaisi ikinä näiltä veitikoilta mitään.- Anonyymi
Eikö ollut hintoja näkyvillä vai miksi jouduit kyselemään soffan hintaa?
- Anonyymi
Keskisuomalaisen (1.8.2023) etusivulla:
Lopetamme!
Jäämme eläkkeelle!
Tule nyt!
Vielä kerkiät!
Hurja loppuunmynti- Anonyymi
Onko tuollainen markkinointi laillista pitkään toistuvana? Kuluttajahan saa herkästi aivan väärän mielikuvan.
Tuttuni kävi kyselemässä halpaa sänkyä, mutta tuputtivat useiden tonnien sängyn aloittaen hintajumppauksen tietysti yli kymppitonnin lähtöhinnasta. Halpaa hakenut ja tarvinnut sai kalliin luoton aikaiseksi, kun ympäriämpäripökertynyt myyjän puheista eikä harkinnalle saatika hintavertailuille ole aikaa jäänyt.
- Anonyymi
Läheiselläni on kovin ikävä kokemus tässä aloituksessa esitellystä yrityksestä, joka tunnetaan myös KS HeliCom Oy sekä Kotimaan Sänky ja Soffa nimillä.
- Anonyymi
Eläköityykö tämä liike vieläkin?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031675
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271442En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k871290- 621163
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101038Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111009Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall213815Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122743
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20718