Surfface vikkuttaa näyttöä

Sai läjän kohtuu uusia ser-koneita. niissä kaikissa on ongelma vilkkuva näyttö.
Voiko noi korjata jotenkin?
23 kpl, ikää 2-3v
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Laitoit tassus sontaan. Tuo tyyppivika on aivan selvä. Niiden akkun jännite laskee alle rajan jonka se tarvisi toimiakseen. akun vaihto on vaan niin hankala homma että edes huollossa sitä ei yritetä ja hintaahan noilla on, että ne voidaan takuuaikana uusia kolmekertaa,

Sentakia niitä menee seriin hurjia määriä, Ms yritti korjata sitä Bios/firmware päivityksellä, kuitenkin huonolla menestyksellä. Takuuvaihdettuja MS ei kyllä halua jakoon ser-rompekorjaajille, vaan ne tuhotaan.

Netissä jo joidenkin säätäjien ohjeet, joilla sen saa auki kohtuu siististi ja tyyppi uudelle halpa-akulle n.20€ ja liitimen joutuu tiinaan johtoihin vanhasta.

Äänestä

Huutonepassa tollanen meni 40 e hintaan
Myy rikkinäisinä ;D

Äänestä

vaidha akut, Ms uskovaiset ostaaa kiimaisina jos niillä olis rahaa.

Äänestä

Akkkua vaihtamaan, onhan sulla siinä harjottelukapaleita.

Äänestä

Joko aukasit, saitko auki ehjänä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


surfasenkorjausta kirjoitti:

Sai läjän kohtuu uusia ser-koneita. niissä kaikissa on ongelma vilkkuva näyttö.
Voiko noi korjata jotenkin?
23 kpl, ikää 2-3v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu