Hämeenlinnan ylläpito ei anna edes äänestää

jyrkityrki

Onko Hämeenlinna-palsta jo niin menetetty, koska sen palstan ylläpito poistaa asialliset aloitukset äänestyksistä ja ehdokkaista ?
Mutta jos moderoinnissa istuskelee puolueelliset juurettomat, eihän ne salli jonkun menestyspuolue perussuomalaisten vaalivoittoa. Otan osaa. Menetettyä ei yleensä takaisinkaan saa.

2

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NKVD.hml

      > Mutta jos moderoinnissa istuskelee puolueelliset juurettomat,

      Aika hyvä havainto. Tuota asiaa on selvitetty, enkä voi väittää olevani asiasta vähiten perillä. Se on ihan ihmeellinen asia - "moderaattorit" ovat aikanaan neukkujen valvontakomission tänne istuttaman salaisen gestapon NKVD:n jälkeläisiä.

      Ne olivat niin salakavalia ja murhanhimoisia, että kaikki "hallitsijat" kokevat sellaiset tosi asiallisiksi taustamyyriksi.

      Aloin ihmetellä asiaa useita vuosia sitten kun ne näyttivät ja tuntuivat vähän ei-niin-täkäläisiltä (lievä ilmaisu). Vanhassa kaupunkiuutisessa oli yhden naamakuva ja kerrottin erikoisesta "urheilulajista" (oli ollut sen lajin mm-ottelussa). Sitten sama kaveri alkoi käytellä täällä venäjänkielestä johdettuja sanoja - ja homma selkisi sillä sekunnilla.

      Meillä on NKVD täällä paikkakunnalla palstan (ja sadan muun asian) "modeina". Ihan pikkasen pörrää ihmisten tukassa.

      PS. 200 captchaa klikkasin ennenkuin pääsin postaamaan - uusi rekoordi.

      • senkin.kokoomuskommar

        Tätä taustaa vasten täytyy myös Tarjan ja Ritvan neukkutaustat avata julkiselle tarkastelulle. Aaa-Pee ei vielä ole tehnyt juttua kaupunkiuutiseen aiheesta.

        En halua liioitella mutta paikkakunta on käyttökelvoton normaalille elämiselle ja olemiselle. Työskentelystä puhumattakaan.

        Pitää olla reilu ja rehti ja sanoa asia niinkuin se on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      88
      3488
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      3083
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      51
      2982
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      59
      2823
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      54
      2667
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2628
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      55
      2391
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2261
    9. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2122
    10. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2118
    Aihe