Onko kellään kokemusta noista sormenjälki hommeleista Kiinassa? Jossakin videossa näkyi jotain sormenjälkiautomaatteja, pitääkö kaikkien ottaa sormenjäljet tuolla automaatilla vai voidaanko ne ottaa passintarkastuksen yhteydessä?
Sormenjäljet Pekingin lentokentällä
3
509
Vastaukset
- Anonyymi
Tulimme juuri Thaimaahan ja täällä skannattiin kaikilta sormenjäljet ja kaikista sormista.
- Anonyymi
Dallasin kautta oli lento, siellä siis vaihdoin vaan konetta, ja silti piti antaa sormenjäljet. Menomatkalla meni ongelmitta, mutta paluumatkalla ikään kuin laite ei toiminut, tai sitten epähuomiossa laitoin käden jotenkin erilailla eikä ollenkaan ohjeistettu ja lopulta sanoin "it's not working" kun poliisisetä ei sitä itse ymmärtänyt, niin siitähän sitten samantien vietiin johonkin odotustilaan ja piti kertoa millasella matkalla on ollut. Siis ne halus sormenjäljet, tai koko sormenpituudelta, vaikka vain nopeasti vaihdoin konetta. Hieman taas hulluudelta tuntuu... mutta joo, nykyajan tiedon keruuta.
- Anonyymi
Nostoa.
Älkää odottako Suomen kaltaista "kuin siat pellossa" oikeusvaltio meininkiä kun matkustatte mailmalla. Älkääkä odottako että meidän säännöt tai lait pätevät muualla, tai että kotimaa pelastaa sinut. Eräs "Johnny Somali" ei sitä uskonut matkustaessaan Etelä-Koreaan.
Oikeuksistasi paskaakaan välittävään kyttäystoimintaan on parempi vain sopeutua, tai todellakin löytää itsensä takahuoneesta selvittämästä matkansa tarkoitusta. Aseta siis kätesi sille tunnistimelle huolellisesti. Se on tehty toimimaan kuten kännykän sormenjälkitunnistin toimii, ja toimimattomuus kertoo, että kätesi on tarkoituksella läntätty vinoon.
Turistina Kiinassa on syytä totuttautua myös ajatukseen, että pidempään viivähtävän luona käydään tarkistamassa paperit. Kuuluu maan tapoihin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996612KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696191Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603063Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112544Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082195- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341345Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237