Kasko Mekaneen

RahaaJahulluuttaOn

Tulee ajeltua eestaas Mekanella ja turvallisuuden vuoksi haluan otta täysvakuutksen Mekaneeseen, nyt vm. 1996, ei ole ruostetta ja muutenkin linjakas, naapurini tarjosi 50 euroa, (päishään oli), mutta en myynyt eli kyllä nämä renut arvon säilyttää ja hyvät ajo-ominaisuudet kun on, niin voi ajaa "juoksevia" asioita, syrjäkylillä tämä ymmärretään, mitä tarkoittaa.
Tämä Kasko asia on näemmä bioliukoista, koska edellinen artikkeli liuennut johonkin, siinä käsiteltiin renus-univaiheen aikana ilmenevää harhaisuutta, joka siirtyy valveilla olevaan, aiheuttaen harha aistimuksen kaskosta, joka tähän Mekaneen korreloituna tekee jo mainitun harhan, tämä taasen (harha) on itse sairauden renuksen aiheuttama, yksinkertaista, eikö olekkin?
Jotta asia ei olisi liian helppo, simppeli, kuten sivistyspiireissä ilmaistaan, niin katsottakoot myös lantin toinen puoli eli tässä tapauksessa lantti pitää kääntää ympäri, helpoiten tämä tapahtuu sormilla. Tässä huomaamme, kuinka helppoa on lantin kääntäminen, erikoistyökaluja ei tarvita, mutta, mutta asia on aivan toisin Renault "auton" osalta, sen korjaaminen, saati maitipuolen katsominen ei aivan sormilla onnistu, tähän tarvitaan miljoonakuusiovinkkelikulma avainsarja, voidaan tilata Ranskasta hyvävelijärjestön kautta.
Uutena oireena uusissa arvorenuissa on havaittu omistajilla ns. kaskokävelyä, tämä aiheutuu siitä, että rahat, joita uuden renun omistajilla on ylimääräisesti, on nyt aiheuttanut lähes jalattomuutta, taustalla oiretta korreloi liian hyvät ajo-ominaisuudet. Onneksi minulla ei tätä edellä kuvattua vaivaa ole ollut, eikä enää tule, koska Hinoilaisilla mennään ja nautitaan elämän auvoisuudesta.
Ai niin, taas iski tuo kaskorenuharha, mutta emme anna sen häiritä, onhan meillä Suomessa hyvä ja asiantuntevainen hoito saatavana monenlaiseen renutukseen ja uskon, että vaalien jälkeen tilanne vain paranee.
Seuraavan hallituksen yhtenä tärkeänä tehtävänä on estää Suomeen tuotavan kuttaperkan määrää, koska se kansantaloudellisesti ei ole järkevää. Renault "auton" osalta tämä tarkoittaa maahantuonnin lopettamista, ensin hissun kissun vaapula vissun ja kun temppeliherrat saadaan eliminoitua pois, pukattua kukkulalta alas, niin ainahan se silloi vain elämä paranee ja Toyota-kansalaisilla on turvattu huominen ilman pahoinvointia, minkä ainakin tämä kuuluisa ranskalainen Renault-saippuavesikonjakki aiheuttaa, itse päätuotteesta puhumattakaan.

3

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KasvaAikuiseksi

      Yrjö-poika on taas saanut putken hyvään alkuun, kun tänne ilmestyy iso bio-päästö.

      • NiinNäkyy

        Hyvän ja asiallisen kirjoituksen on laatinut, ottakaamme opiksi ja myös varoitukseksi Renaultin vaaroista. Kiitos.


      • KasvaAikuiseksi
        NiinNäkyy kirjoitti:

        Hyvän ja asiallisen kirjoituksen on laatinut, ottakaamme opiksi ja myös varoitukseksi Renaultin vaaroista. Kiitos.

        Älä viitsi Yrjö-poika, leikkisi on liian läpinäkyvää...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2483
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1718
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1588
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1543
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      925
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      924
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      871
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      59
      835
    9. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      808
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      167
      784
    Aihe