sellanen tuli mieleen, että onko kaikilla neitsikoilla siis koirailla ja naarailla keskellä masua vako, siis se näkyy silloin ku ne pöyhistelee itteesä??
tuli vaa mieleen kun mun neitsikalla on sellanen ja se on kai koiras, en tiiä..
vako mahassa
1
223
Vastaukset
- -M-
Ilmeisesti tarkoitat vaolla sitä että iho näkyy höyhenten välissä?
Höyheniä ei linnun ihossa tosiaankaan joka paikassa ole vaan höyhenet kasvavat laikuissa. Täysikasvuiset höyhenet vaan asettautuvat sitten hajalleen ja lomittain niin että peittävät linnun kauttaaltaan. Isoja kaljuja alueita on esim kaulan sivuilla ja selän ja vatsan keskilinjallakaan höyheniä ei tosiaan kasva, siipien allakin on usein aika harva höyhenys.
Joskus naaraslintu joillain lintulajeilla vielä nyppii vatsaansa laajemman hautomalaikun pesinnän aikaan, jotta munat haudottaessa saavat tiiviimmän kontaktin lämpimälle iholle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2856381- 546292
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?955834Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....265718Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k425315Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524854Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2284204Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43991- 1513706
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393262