Pedofiliasta paraneminen

parantainen

Miksi sanotaan ettei pedofiliasta voi parantua? On näitä heteronaisiakin jotka ovat yhtäkkiä kääntyneet lesboiksi. Monet muutkin ihmisen mieltymykset voivat muuttua elämän varsitiellä. Mistä se tiedetään ettei kukaan ole koskaan parantunut pedofiliasta?

3

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä-huomio

      Juu ja tavallisesta heterosta voi yhtäkkiä vaikkapa sotarintamalla tulla 'pedofiili' kunhan tarpeeksi raadollisissa olosuhteissa aikaansa viettää ja jos joku käskee. Ei seksuaalisuus ole oikeasti mikään synnynnäinen muuttumaton asia. Se on paljon muokkautuvampi ominaisuus ihmisessä kuin halutaan ajatella. Ihminen voi todellakin päättää ryhtyä sateenkaariväeksi ja tätä käännytystyötä myös tehdään niissä piireissä aktiivisesti. Seksuaalisuus on ominaisuus jota voi kouluttaa, kehittää ja muokata itsessään. Ihminen voi siedättää itseään kaikenlaisiin taipumuksiin kunhan vain altistaa itsensä tarpeeksi johdonmukaisesti erilaisille seksin muodoille. Onhan seksiaddiktiokin juuri tätä samaa sarjaa.

      Se mitä nyt ollaan tietävinään ihmisen seksuaalisista taipumuksista on vain tämän päivän tietoa. Aiheesta on paljon muunkinlaista käsitystä ja tutkimusta kuin se mitä täällä yhden totuuden Suomessa viljellään.

      Nyt on menossa pedofiilien imagon kiillotuskampanja. On härskiä raiskausten uhrien yli kävelemistä että juuri nyt mediassa pedofiileja yritetään ängetä uhrin asemaan, ja lapsia törkeästi hyväksikäyttävistä ihmisistä tehdään traagisia kovan onnen sankareita joita pitäisi ymmärtää. Uutiset kutsuvat katsojaa tuntemaan myötätuntoa pedareita kohtaan ja ymmärtämään että he kaikki varmasti aina kärsivät kovasti taipumuksistaan hiljaa yksin siellä omassa komerossaan häpeillen.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/moni-pedofilisia-ajatuksia-pohtinut-soitti-apupuhelimeen-nahtyaan-michael-jacksonin-hyvaksikayttotapauksista-kertovan-dokumentin-jokainen-asiakkaamme-haluaisi-paasta-eroon-mutta-siita-ei-voi-parantua/7353768

      Näissä lasten hyväksikäyttöuutisissa annetaan ymmärtää että lapsiin kohdistuva seksuaalinen väkivalta johtuisi aina pedofilia- nimisestä sairaudesta. Seksuaalisen väkivallan motiivi voi olla ihan muuta kuin seksuaalinen. Kaikki jotka kohdistavat lapsiin seksuaallista väkivaltaa eivät ole pedareita. Seksuaalisen väkivallan tarkoitus on usein nöyryyttäminen ja alistaminen. Taustalla on usein viha ja kosto. Seksuaalista väkivaltaa se on siksi koska se kohdistuu uhrin seksuaalisuuteen. Tekijän motiivin ei tarvitse olla seksuaalinen.

      • pedareille.palveluita

        Suomessa on viimeaikoina tullut ilmi järkyttäviä lapsiin kohdistuvia seksuaalirikoksia.

        Asiantuntijat keskittyvät pohtimaan miten pedofiileja voitaisiin palvella parhaiten ja mankuvat rahoitusta pedofiileille tarjottuihin palveluihin.


      • Anonyymi

        On tullut niin järkyttäviä että tutkijatkin ovat järkyttyneitä ja tarvinneet hoitoa, niin että kuinka sairaita pedoja suomessakin sitten onkaan. Sitten niitä laspiinsekaantujia, ihmissaastoja pitäisi kumartaa, hyi saatana. Ilmeisesti täällä meillä on pedotoimintaa mihin liittyy pimeitä arvoja. Arviolta jo alkaen vuodesta 2006.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4453
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3208
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2884
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2677
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2529
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2467
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      14
      2376
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2055
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe