Neljäs lumivyöryn uhri?

Ihmettelijä66

Norjan Tamokdalenissa lumivyöryn alle jääneistä uhreista, onko viimeistä löytynyt? :0

2

805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Isokuru, vapaalaskijoiden paratiisi! 26.02.2020
      Metsähallitus saa moitteita ns. vapaalaskijoilta Pyhätunturin Isokurun liikkumisrajoituksista. Heidän pitäisi saada toteuttaa noita "kiksejä" antavia, tosiasiassa itsemurhaviettiä ilmentäviä pakkomielteitään aina ja joka paikassa. Heidänlaisistaan "sankareistahan" meillä on vielä muistoissa eräs idiootti, joka sittemmin joutui Barentsinmeren pohjaan kanootteineen, alkuperäisenä aikomuksenaan valloittaa vain Pohjoisnapa, tosin varvaspuolena. Kuinka paljon kansainvälisten etsintäpartioiden voimavaroja käytettiin tuos narsistisen "supernaisen" etsimiseen? Tarina myös kertoo, että hän tehdessään extremevideota pyöräilyretkestään Suomesta Jäämerelle halusi kuvauksiin otoksia jokien ylittämisestä kantaen pyöräänsä pään päällä rintaan asti ulottuvassa vedessä, vaikka vieressä oli polvensyvyinen ylityspaikka. Ja noilla reissuilla kameramies JUOKSI kameroineen tunturit ylös ja kuvasi raskasta tunturinrinnettä ylös kapuavia "superihmisiä".
      Samaa kyseenalaista "sankaruutta" kai haetaan myös Finnairin ulkomaanlennoilla pakkosyötetyllä videolla, jossa eräs lappilainen jo aktiiviuransa päättänyt "lautapoika" menee helikopterilla tunturin laelle ja tulee sieltä painovoiman avulla alas, kallioiden yli hyppien. Tuollaisen esimerkin tarjoaminen nuorisollemme on jokseenkin sairasta!
      Ihmisen, jolla on noin suuri pätemisen tarve, tulisi ensimmäiseksi antaa kirjallinen vakuutus, että mahdollisessa hätätilanteessa häntä EI SAA yrittää etsiä tai pelastaa yhteiskunnan verovaroin maksamilla järjestelmillä! Ja sen lisäksi hänen pitäisi tehdä ELINTESTAMENTTI! Silloin hänestä voisi olla jotakin hyötyäkin yhteiskunnalle.
      Nykypäivän itseään sankareina pitävien edellisenkaltaisten idioottien ja mm. radiomastoista varjolla hyppäävien "nollapanosten" olisi viimein aika tulla järkiin ja suunnata ammattitaitonsa johonkin nuorten tulevaisuutta hyödyttävään valistukseen, eikä itsensä erinomaisuuden korostamiseen!

    • Anonyymi

      Ni tiedätsä miten se turvallisuus kehittyy meidän superlampaiden tarpeisiin? Siten että pari pököpäätä testaa missä se raja menee. Tarvitaan aina pari hullua apinaa ensin maistamaan niitä punaisia marjoja. Evoluution elinehto, jotta me voimme nyt nauttia turvallisuutta lisäävästä tekniikasta. Ei ne itsekseen kehity.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      91
      6094
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5515
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2747
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      103
      1995
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1748
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1611
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1573
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1484
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1453
    Aihe