Putket kuntoon

kuulovaurio

Tiedättehän että pakoputkien tulee hyväksytyt? Ne ei saa olla sellaiset missä ei ole mitään vaimennusta.
Taas alkoi se kun harrikat kaivettiin tallista ja suurimmassa osassa niiden äänissä on vikaa.

Minulle kävi niin että olin parkkihallissa ja noussut juuri autosta. Ohi menee Sporter harley aivan vierestä ja kytkin pohjassa vääntää kaasua. Se oli sellainen ääni koviin sattui. Osa aisti ja tukisoluista tuhoutui enkä kuule enää niin hyvin kuin aiemmin. Kuuloni siis heikentyi välittömästi koska tämä harleysankari luuli olevansa kova kun mopossa on ääntä. Tämä sankari jäi kiinni ja maksoi minulle korvaukset. Ja ne ei olleet pienet.

5

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uggnv

      Sähän nyt varsinainen Topelius olet.
      Hae töitä Pikku-Kakkosesta.

    • tasaneimeneverotus

      Jos moottoripyörillä olisi vuosikatsastus kuten autoilla niin nuo ääniongelmat saattais vähentyä. Jos liikenteessä jäisi kiinni melurajat ylittävällä kulkineella niin katsastuksen kautta uudelleen liikenteeseen. Nythän moottoripyörien rakentelu on aivan villiä. Tasapuolisuuden nimissä pitäisi autoille yhtä vapaat säännökset, sais viritellä miten haluaa..Nyt sitten odotellaan kommentteja kateellisuudesta ja vähävaraisuudesta. Miksi taannoisesta moottoripyörille suunnitellusta vuosittaisesta käyttöverosta nousi sellainen älämölö että se haudattiin koko esitys ?. Eli se vähävaraisuus taitaakin olla ihan muualla kun autoilijoissa.

      • Hondapappa

        Voivoi tätä kateutta kymmeniä vuosia ollaan ajettu ilman kansanedustaja nyt kateelliset itkee vai Omistatko katsastus hallin ja lisä raha kelpaisi


      • Ton kirjoittaja taitaa tarkoittaa katsastusta mutta juu ei tarvii mitään rahastajia


    • Anonyymi

      Jos jollekin lapselleni tulee näiden tehoputkivajakkien takia kuulovaurio niin se motoristi ei enää fyysisesti pysty kuin imemään keittoa letkusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      78
      1303
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      931
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe