mikä konepaketti kannattaisi ostaa

Jepulis ! Ois tarkotus ostaa jokin tehokas konepaketti. Mitä suosittelette. Tehoa pitäisi olla ja muistia riittävästi. Hintaluokkaan 1000-1200 euroa.
3357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

konella hintaa jepulis

Äänestä

toi riittävästi on vähän häilyvä. Mulle sopis PowerMac dual 2GHz, 8Gt, 2 x 250Gt. Meillä kaikilla on erilaiset tehovaatimukset. Et kerro omiasi, niin hetän seuraavan:

Mac mini 1,42 GHz G4, 512Mt, 80Gt. Toi pätkii monet "teho-PC":t mennen tullen. esim. Protools ilmoittaa minimitehoiksi 384Mt muistia. Protools pyöritti 18 audioraitaa neljännesgigalla muistia, 512 samplen bufferilla ja 65% prsossurajalla. PC-kone ei jaksa kunnolla toistaa kahta raitaa puolen gigan muistilla, 1024 samplen bufferilla ja 85% prossurajalla.

Se äänenkäsittelystä. Kaikki riippuu omista tarpeista ja koneiden tehot ei koskaan ole suoraan laskettavissa, vaan siihen vaikuttaa moni tekijä. Tota pientä boksia mä suositteleisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Jepulis ! Ois tarkotus ostaa jokin tehokas konepaketti. Mitä suosittelette. Tehoa pitäisi olla ja muistia riittävästi. Hintaluokkaan 1000-1200 euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu