Jepulis ! Ois tarkotus ostaa jokin tehokas konepaketti. Mitä suosittelette. Tehoa pitäisi olla ja muistia riittävästi. Hintaluokkaan 1000-1200 euroa.
mikä konepaketti kannattaisi ostaa
Nimetön
3357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.pcsuperstore.fi/tuote.html?product_id=FUJ-FIN-CANDO001&category_id=1_1
konella hintaa jepulis
toi riittävästi on vähän häilyvä. Mulle sopis PowerMac dual 2GHz, 8Gt, 2 x 250Gt. Meillä kaikilla on erilaiset tehovaatimukset. Et kerro omiasi, niin hetän seuraavan:
Mac mini 1,42 GHz G4, 512Mt, 80Gt. Toi pätkii monet "teho-PC":t mennen tullen. esim. Protools ilmoittaa minimitehoiksi 384Mt muistia. Protools pyöritti 18 audioraitaa neljännesgigalla muistia, 512 samplen bufferilla ja 65% prsossurajalla. PC-kone ei jaksa kunnolla toistaa kahta raitaa puolen gigan muistilla, 1024 samplen bufferilla ja 85% prossurajalla.
Se äänenkäsittelystä. Kaikki riippuu omista tarpeista ja koneiden tehot ei koskaan ole suoraan laskettavissa, vaan siihen vaikuttaa moni tekijä. Tota pientä boksia mä suositteleisin.