Mistä löytäisin onneni, hakusessa on sellaiset nopat, jotka voi ripustaa taustapeilistä roikkumaan tuulilasin eteen. Hajukuusta, tai mikä lie en halua, olen perussuomalainen ja kaikelle luontoon viittaavalle allergine.
Nopat Mekaneeseen
9
110
Vastaukset
- ÄitiskinHäpee
Nolo ja yksinkertainen sinä ole ja ilmeisen tylsistynyt.
Hanki harrastus tai mene kouluun pätevöitymään, niin voit päästä töihin ja saa joskus hankittua auton.- Anonyymi
Mekanen katsastus lähenee ja pitäisi kiiruusti löytää karvanopat tuulilasiin, olen kuullut, että ne raikastavat ilmaa ja pitävät varsinkin katsastus insinöörin iloisena, mikä tietenkin vaikuttaa läpimenoon, näin niiku psykologisesti. Katselin noppia netistä, aika kalliita ovat, 2-4 euroa, mutta kyllähän ne sitten Mekanen jälleenmyynti arvoa lisäisi, mikäli raskisi jättää nopat heilumaan, naapuri olisi kateudesta vihreä, kun nopat vain killuisi kesätuulessa, kaikkihan aina muutenkin kadehtii kun ajelee luotettavalla ja arvonsa säilyttävällä Renault laatuautolla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mekanen katsastus lähenee ja pitäisi kiiruusti löytää karvanopat tuulilasiin, olen kuullut, että ne raikastavat ilmaa ja pitävät varsinkin katsastus insinöörin iloisena, mikä tietenkin vaikuttaa läpimenoon, näin niiku psykologisesti. Katselin noppia netistä, aika kalliita ovat, 2-4 euroa, mutta kyllähän ne sitten Mekanen jälleenmyynti arvoa lisäisi, mikäli raskisi jättää nopat heilumaan, naapuri olisi kateudesta vihreä, kun nopat vain killuisi kesätuulessa, kaikkihan aina muutenkin kadehtii kun ajelee luotettavalla ja arvonsa säilyttävällä Renault laatuautolla.
Kolin, kolin, yöks, äänteli Yrjö-poika.
- Anonyymi
Löytyi eräästä nettikaupasta karvanoppia väri vaihtoehdot musta, valkoinen, punainen. En tiedä mikä väri olisi paras, melkein kaikki sukulaisenikin ovat jo kuolleet eli surunoppia mustia ei akuutisti tarvita, mutta tietenkin varoiksi voisi ostaa ja onhan se Selmakin jo aika vanha, kissa meinaan. Punainen olisi iluinen väri, mutta koska olen perussuomalainen, niin se ei oikein sovi, eikä aina ole joulu. Taidan valita valkoisen vaihtoehdon, silloinhan sitä lentää melkein niiku siivin valkoisin, kuin joutsen, vaikka onkin nopat kysymyksessä. Pikkuviat nopissa ei itseäni haittaa eli jos esim. on kolmonen tai kakkonen painettuna kahteen kertaan vahingossa samaan noppaan, niin ei se menoa haittaa, syntyyhän niitä maanantaikappaleita renuten itse kullekkin.
- Anonyymi
Tämä karvanoppa asia on erittäin tärkeä ottaen huomioon, että ilman noppia on lähes mahdotonta ajaa nukahtamatta. Kun nopat heiluvat ne ilmaisevat, että nyt ollaan liikkeessä ja pitää pitää silmät auki eli liikenneturvallisuuden kannalta on nopilla tärkeä tehtävä. Kun yhdistetään Renault "auto" ja turvanopat voidaan renuta melkolailla huoleti ja sivistyneesti. Veikkaan, että hyvinkin pian tulevat karvanopat pakollisiksi umpinaisissa moottoriajoneuvoissa ja ken ties on jo kehitteillä noppia myös moottoripyöriin, muihin kulkuneuvoihin, jopa jalankulkijoille. Ranska EU-veturimaana saanee noppa direktiivin varmaa vireille, koska jos ja kun ruokailun jälkeen lähdetään viinipöhnässä autoilemaan, niin on hyvä että nopat heiluu ja pitää hereillä, samalla tietenkin tuovat myös hyvää mieltä, että ei tarvitse koko päivää nyrpistellä nokkaansa, jos on vaikka saanut pahan makuista kahvia torilla.
- Anonyymi
Kolin, kolin vain kuuluu kun Yrjö-poika työntelee vipottava pyöräisiä maitokärrejään...
- Anonyymi
Karvanopat eivät kolise, voimakkaan krapulan ollessa renuajalla jomottamassa päässä on tällä ominaisuudella suuri merkitys ja sitä osataan arvostaa varsinkin Franskan viiniplantaasialueilla.
Musta pohjaiset nopat ovat yleisiä, suosittuja Franskassa Isis- väestön keskuudessa. (eihän niiltä Isis-nakuilta näy kunnolla edes silmät viittojen alta, mustat nopat sopii paremmin kuin hyvin heidän stailiinsa eli tyyliinsä). - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Karvanopat eivät kolise, voimakkaan krapulan ollessa renuajalla jomottamassa päässä on tällä ominaisuudella suuri merkitys ja sitä osataan arvostaa varsinkin Franskan viiniplantaasialueilla.
Musta pohjaiset nopat ovat yleisiä, suosittuja Franskassa Isis- väestön keskuudessa. (eihän niiltä Isis-nakuilta näy kunnolla edes silmät viittojen alta, mustat nopat sopii paremmin kuin hyvin heidän stailiinsa eli tyyliinsä).Eli Yrjö-poika se todellakin taas työnteli rämiseviä maitokärrejään, lastina samaa vanhaa p:tä tonkissa niin kuin ennenkin...
- Anonyymi
Kas kyllä, kylläpä vain työnteli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️851768Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1201174YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621050- 62936
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan74846Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli79798Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029796- 57790
Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.43766Missä kaikessa olet erilainen
Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.39757