sillä tulevissa vaaleissa ehdokkaina olevat Nahkuri, Jokinen ja Pekonen kärkkyvät kukkaroistanne veroeuroja sateenkaariväen rientoihin!!!
Olkaapa äänestäjät tarkkoina
Moralisti
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ilmeisesti Riihimäki kaipaa tällaista Pride-tapahtumaa ja sen mukanaan tuomaa pöhinää. Jospa nämä kolme naista ovatkin ajan hermolla - hämäläisittäin - sillä pääkaupungissahan näitä Pride-tapahtumia on ollut jo vuosikausia. Ovat kuitenkin heränneet, tosin melko myöhään.
Kaupungin rahatilanne on heikko, mutta moneen veronmaksajien turhaksi kokemaan sitä näyttää kuitenkin riittävän: esim. taideteos liikenneympyrään... yms.
Kyseiset henkilöt eivät ole minun ranking-listalla lainkaan.
Pekoselle olikin yhtäkkiä sateenkaariväki vanhuksia tärkeämpi.
Jos köyhillä ja vanhuksilla ei olisi äänioikeutta, heistä ei välittäisi kukaan, vähiten vasemmisto.
Pekosen hieman valikoivat touhuilut tuli nähtyä aikoinaan terkkarin vuodeosastolla. Ja "sorretun" kansanosan eli sateenkaariväen keskuudesta löytyy hänelle äänestyskykyisempää vaalikarjaa kuin mitä oli terkkarin vuodeosastolla
Jokinen kierteli puolueita kärkkyen lautakuntien puheenjohtajien paikkoja. Lopulta hän löysi poliittisen kotinsa Suomen homoisimman puolueen Vihreiden sateenkaariperheestä.
Eikös vasemmistolle yleistä ole halu jakaa muiden rahoja?? Meillä on tilaa.....
So what?? mitä sulla on Prideväkeä vastaan??
Jokaisella ihmisellä on oikeus olla ja elää sellaisena kun itsellä on hyvä olla
Ei ole prideväkeä vastaan mitään, vaan turhaa rahan käyttöä!
No voi voi.
Tietysti "Jokaisella ihmisellä on oikeus olla ja elää sellaisena kuin itsellä on hyvä olla".
Tuon mantran toistaminen alkaa tuntua jo niin vastenmieliseltä ja tekopyhältä.
Eläköön jokainen omaa elämäänsä, kuten tähänkin asti, ilman erityistä esille tuontia.
Nyt kun paremmin ajattelen, meidän pitäisi laajentaa tätä pääsiäiskaupunki-ideaa ja pitää kesällä omat tammerfest-kukkaisviikot-maailmakylässä-downbythelaiturit. Viikko kulttuuria jokaiselle, prideä, etnisyyttä, suomalaisuutta. Kaljaa, kebabbia ja karjalanpiirakkaa. Kadut ja puistot käyttöön, katokeittiöt, katuteatteria, musiikkia, taidetta aasta ööhön. Ja kalja ja heavy metallia yhdessä Janis Joplinin kanssa.
Ei kiitos näissä vaaleissa tälle pride porukalle.
Toivottavasti jäävät kaikki rannalle.
Kukaan noista jotka mainittiin ei saa minun ääntä... Pride väki ostakoot ite lippunsa...