Miten tulla kipeäksi?

Moi
Miten tulla kipeäksi esim kuumeeseen tai johonki tautiin ettei tarvi mennä kouluun.

Haluan vastauksia ei kysymyksiä.

5

298

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Albiinonibba

      Hiero mandariinia / appelsiinia jalkapohjiin. Voit myös syödä kahvipapuja tai teepusseja.

    • Mitentuunkipeeks

      En oo ikinä sairas nii ois kiva joskus olla vapaapäiviäki mut ku mulla vaa on nii hyvä vastustuskyky et mikään ei toimi!

      • sdfbsdfdsf.35v

        Itse koettu (ei siis tahallaan kokeiltu) tapa jolla tulla kipeäksi. Tapahtui 30.9.2018 lähtien.
        Saa käyttää muttei oo pakko hei.
        Kiipeä aidan yli, älä saa jalkaa nostettua tarpeeksi. Putoa btonilattialle kyynärpää edellä noin 1,5 metrin matka. Koe värttinäluun yläpään pirstalemurros siinä samalla. Odota tunti pari että kipu yltyy hissukseen. Älä ota puranaa. Mene röntkenkuvaan isoon sairaalaan ja paa käsi kahesti fakkimaiseen kuvausasentoon vaikka sattuu vihusti. Syö purania paripäivää ja mee sitten leikkaukseen, jossa saat ihanan puudutuspiikin solisluun seutuville. Odota että käsi leikataan ja siihen pannaan osatekonivel viiltämällä luu esiin ja pamputtamalla murujen paikalle tappi joka mallaa vanhaa luunpäätä.
        Piä kättä leikkauksen perästä toimetonna kantositeessä 2 viikkoa tekemätä sillä mitn. Aloita fysioterapia. ja tee kipeyttäviä liikkeitä pari kk.
        Totea kaiken tämän jälkeen että on varmaan jo sattunut tarpeeksi ja ole onnellinen.


    • Kokemusta-on

      Syö tupakki. Siinä on niin paljon myrkkyjä, että saat korkean kuumeen.

      Toinen vaihtoehto on, että juot ruokaöljyä. Öljy lisää suoliston toimintaa ja saat vatsatautia vastaavat oireet.

      Kolmas vahtoehto on, että valitat vain pääkipua ja huonovointisuutta, ja esität että sinulla on mikreeni. Kukaan ei nimittäin voi todistaa etteikö sinulla olisi mikreeni kohtausta.

      • Jumalanrakastaja420

        Kokelin edellispäivänä antamaasi vinkkiä. Sain oltua muutaman päivän poissa koulusta. Olen todella kiitollinen ohjeistasi, sillä tarvitsin muutaman vapaapäivän. Sivuoireina tietenkin viikon sairaalakäynti. Ohjeistan kaikkia syömään tupakkeja ja saamaan vakavia sivuoireita. Toivon onnellista jatkoa elämäänne ja rakastakaa itseänne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      257
      1928
    2. Olen niin kesken

      Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys
      Ikävä
      15
      1438
    3. Tietääkö joku ylläpidosta?

      Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi
      Sinkut
      210
      1287
    4. Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)

      Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä
      Ikävä
      185
      1135
    5. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      69
      988
    6. Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva

      joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v
      Ikävä
      60
      933
    7. TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."

      Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      904
    8. Tunnisteita kaipaajille

      Onko jokin juttu mistä sun kaivattu tietää et viesti ois hälle? ☎️📝
      Ikävä
      51
      856
    9. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      820
    10. Mä tuun aina rakastamaan sua J

      Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai
      Ikävä
      61
      813
    Aihe