Kymenlaakson sähkö.

Ksoy

Onko muilla kokemuksia kyseisestä yhtiöstä?Asun heidän alueella Orimattilan kupeessa ja olen kyllästynyt jatkuviin parin sekunnin sähkökatkoihin,katkon pituus ei muuten häiritse mutta se sekoittaa noi sähkövehkeet.
Mulla on mennyt uusiksi 3 liiketunnistin valonheitintä " Led" vajaan vuoden vanhoja,koska niiden tunnistimet on mennyt jumiin lyhyistä katkoista,ei resetoidu vaikka ottaa töpselin irti pitemmäksi aikaa.
Isoin ongelma on toi uusi hybridi töllö Sony 55 ,se vetää noista lyhyistä katkoista itsensä jumiin ja joutuu palauttamaan tehdas asetuksille ja lataamaan kaikki sovellukset uudelleen ja kirjautumaan kaikkialle sisään uudestaan.
Katkoja on pari kertaa viikossa ja alkaa oikeesti nyppimään toi tekniikan kanssa askartelu,ja parhaassa tapauksessa menee paskaksi toi töllökin.
Kirjoitan tämän ihan omalla nimellä.

T.Jouko Räsänen

4

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katkottomuutta

      Katkot tuskin korjaantuu tänne aloituksia rustaamalla vaan olisiko aihetta ottaa yhteyttä ko. sähköyhtiöön?

      • Osa-aikaeläkeläinen

        Minä sille putiikille kirjoitin katkojen loppumisesta kun vaihtoivat uuden muuntajan pimenneen tilalle. Monta kertaa/vrk tulleet katkot loppuivat.


      • Olen kyllä lähetellyt useampiakin viestejä sähköyhtiöön ja ehdottanut, että pitäisivät katkot parin minuutin mittaisina ennen kuin etäohjaus lyö releen päälle,kerkeis noi vehkeet resetoitua.
        Eipä ole viesteistä ollut mitään hyötyä,ei kommentoi.
        Mua ei katkot sinällään haittaa niihin on tottunut ,kun on ikänsä asunut maalla.
        Työskentelen kiinteistötekniikan parissa,eli sähköistä kyllä löytyy kokemusta siltäkin kantilta.
        T.Jokke


    • sähgäri

      Minua kanssa kiusasi tuollaiset pikkuräpsyt, tai oikemmin minun kylmäkaappia. Kaapin käydessä tuleva räpsy sai kaapin 'välitilaan' jossa se ei kunnolla pysähtynyt eikä jatkanut käyntiäkään, piti vain outoa 'rytkytystä' kunnes ylilämpösuoja lopulta katkaisi.
      Ratkaisin asian rakentamalla aikareleestä ja kytketäreleestä väliadapterin liitäntäjohdolle, joka viivästyttää räpsykatkon riittävän pitkäksi kunnon sähkökatkoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2136
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1283
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1248
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      32
      1172
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      60
      1129
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      864
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      121
      739
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      27
      684
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      555
    10. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      20
      541
    Aihe