Mitäpä illassa mietteit? Kenties kiireitä?
Moikka Illaksikottiin
Sallaisesti
12883
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 128
Vanhimmat
Olin töissä ja kävin illalla salilla. Miten sun päivä meni?
Kohtalaisesti. Nyt paremmin ; ). Eikä tehä vaikkeita kysymykssii. Tännään enskerttoo kaiho iski, ku töissä muoret poijjat hyppivät ja pomppivat, huohhhh.
Ikä on mielentila. Joskus mietin, että mihin ne kaikki vuodet menivät. Vanheneminen tuntuu sielun sopukassa..
Oma asenne merkkaa paljon.
Tuo on niin totta : ). Eikä itellänkkää muuten, mut tuon yhen homman sais pois. Helepottas varmmaan paljon. Milläs mielin nyt?
Onks se terveyteen liittyvä jutska, se homma? Jotenkin elän päivän kerrallaan ja koitan löytää joka päivästä jotain hyvää.
Välillä mielialat heittää vuoristoradalle... Kuin keinussa.. Miten sulla?
On. Olettaisin että hoijjettavissa heleposti tahi jos "huono"tuuri on menoks. Onhan näitä juttuja tutkittu, jo monnii vuossii. Mutta kukapa sitä aina varmaks tiettää : ). Eikös tuo vuoristorata kuulu jokkaisen naisen elämmään? Ite pyrin tasasseen elämmään, ikä vähän rauhottaapi : D. Mutta unelmoijjahhan voipi? ; D Vai mitä : ).
Alan nyt nukkumaan. Aamulla aikanen nousu. En jaksa olla täällä pitempään. Levollisia unia sulle.
Vaikea sanoa kun en tiiä sun tilanteesta. Toivottavasti on hoijettavissa. Aina voi unelmoida :) Sitä ei voi kukaan ottaa pois.
No jos rehellissii ollaan, palliloihin painuva tyrä : D. Ei sen kummempi, vielähän nuo o iltasella mennynnä takas röllykkään. Hyvvee yöt. Mie viel katon netist tuon Kprot, kyllähän savuvvaa ; D. Miull on parpäivvee vappaat.
Mukavaa päivää, täällä myrsky ja kova tuuli! On se hoidettavissa tuo tyräjutska. Leikkaavat ja hyvin paranee, oon kuullut.
Työt kutsuu,,,
Hyvvää työpäivvee : ). Tiällä pikkusen tohkassoo lunta, muuten tyynkeli. Aivan oiva kaupunki ilima soppailuun.
Oll tyyn tosijjaan, muutaman matkan men, hirmunen pyry oll : D. Mitenkäs salilla reennoot?
Moikka. Mulla on semmonen oma ohjelma jota teen. Jalka, niska-hartia, vatsa-ja selkäjutskat, ei mittään ryskyhommia.
Mistä syystä väännät tuota murretta täällä? Se on tosi outoa...
Hmmm. Pitäsköhän pyyttee tekemmää harjotusohjelma ja personaalreineriks siut miull : D. Etkö tykkee viäntämisestän? Tuo on vähän niiku allekirjutus tekstilöillen : ). Voin mie vähentteekkin tuot, ei se ole pakkomielle. En ihan kaikkialla viäntele sanoja, pittää tilantteen mukkaan mennä.
Mullekin teki pt tuon ohjelman ihan selkävaivojen takia. En ossais auttaa sua ohjelman teossa, mutta tsempparina voisin olla ja ojentaa vesipulloa tarvittaessa😅.... En tykkää tuosta viäntämisestä kun ei se tunnu aidolta. Sinähän sen päätät ite, että miten kirjoitat. Enkä sano loukatakseni vaan kokemukseni tuosta.
No, pikkusen aina luiskahtaa överiksi ; ). Tykkeen siitä, että sanotaan suoraan. Mites töissä, leppoisa päiväkö oli? Kesällä varmaankin tulee tuota polttopuun tekoa, siinä kyllä tulee moninpuilisia liikkeitä. Ei välttämättä tarviaisi käydä salilla? : D.
Ai pikkuisen överiksi, aika mieto ilmaisu :)
Leppoisaksi en sanoisi, tuli tahkottua 8.30-15.45,tunnin ruokkiksella ja vartin välitunneilla... Ihan oli työn makua päivässä.
Halon teko onkin äijien hommaa parhaasta päästä. Hihat ja kirves heilumaan niin ei tartte mittään fitnessiä:D. Mitä teit tänään, oliko hyvä vp?
Ihan hyvä ja renttouttava päivä. Kävin kyselemässä automamopiilin ongelmista, kun keskuslukko ei toimi. Korjaaja otti lukkopesän pois, yrittipestä lukon. Ei onnistuna, vaan joutui sen kiikuttamaan lukkosepälle korjattavaksi. Onneksi on autossa ajonesto, laittoi lukkoon tyhjän pesän : D. Kirpparilla ja kaupoissa ostoksilla kiertelyä. Lokiakin kerennyt päivitellä, tänään ollukkin kävijöitä kohtalaisesti.
Keskuslukitus ei ole parhaimpia keksintöjä autoon.... Sun päivä kuulostaa leppoisalta. Kävin mäkin kartsalla syömässä yhen ystävän kanssa. Enimmäkseen mulla on omat eväät töissä.
Onko loki sulle palsta vai joku muu oma jutska?
Omija juttuja, sattumia, tapahtumia ja höpöttelyä. Vähän on kuin renttoutumispaikka😎
Oon kattonut elokuvaa Inside man vitoselta... alkaa väsy painamaan. Halusin tulla toivottaan sulle kauniita unia, levollisia semmosia. En taija jaksaa valvoa ees elokuvan äärellä. 🌌✨Unihiekkaakin...
Menehhän siitä nukkumaan, hyviä öitä😴 ite katselin keisari, ei hällä hyvin mene espanjassa🤣
No, jaksoitko katsoa elokuvan?
En mää jaksanut. Uni vei voiton.
Miten sinä, nukuitko hyvin?
Mukavaa päivää ja ☀️sulle!
Kohtalaisesti nukuin : D. Kiitos samoin. Onkohan sinun sisko tiällä peleilemassa? ; D.
Mulla ei ole siskoa. Jos joku pelailee tai pelleilee niin silloin joku matkii tai trollaa.
En juurikaan kirjoittele kun en tykkää olla täällä. Kaikesta huolimatta nauti päivästä.
Työmaa odottaa mua.
: ). Hyvvää työpäivvee sinnekkin. Pitänee lähteä kolailemaan ja ajelemaan kylille.
Katoin subilta elokuvan Good Will hunting, tykkäsin. Siinä oli monta koskettavaa juttua. Toivottavasti sun päivä meni hyvin. Mulla on huomenna pitkä päivä. Yritän saada unen päästä kiinni. Levollista yötä ✨✨
Huomenta. Ei mennynnä, perssilleen meni😖
Huomenia. Ikävä kuulla.😥 Haluatko kertoa mitä tapahtui? Täällä aamutoimet ja työpäivään...
Eipä ihmeemppii, kuin putki vuoto, viärä pitsa ja postissa tullut rikkinäinen paketti : D)). Putkimies tullee tänään ja sitten iltavuorroon lähen töihin minäkin.
Arjessa tullee takapakkeja. Vaikeudet on luotu voitettaviksi sanoi eräs tärkeäni joskus. Voima 🧡 ja ☀️ olkoon kanssasi!
No joo, toisille enemmän ja toisille vähemmän😁 Eiköhän se siit🤔
Aamulla lääkäriasiointia, muksun asioista palaveria, sitten tavalliset kotihommat ja nyt töissä yön yli, tämmöisessä puolikkaassa vuorossa. Ei sen kummempia 😊
Kuka Sun palstapäivystyspalkkas puolikkaista maksaa? ;)
Firma maksaa, päivystysluonteinen työ, eli saa nukkua tai vaikkapa selailla hölmöä keskustelupalstaa kännykällä, ellei kellot kilkata. Käykö kateeksi? :)
Töitä. En ole holtittomasti haaroja availlut ja olen sivistynyt ja hyvin ehkäisyn käytön oppinut nainen joten en ole nainut muksuja maailmaan sinne ja tänne ripotellen.
Harrastin seksiä ikävöimäni miehen kanssa koko illan ja naroin palstalle
Ompas typsyköitä tarjolla, emmie nyt sellasta hae🤣😎
Hieman mukavanpaa on pelailla jotain lentopelejäkin kunnollisilla ohjaimilla kuin nindendon napeilla :D
Oisi kai ne nöpöttävät napitkin kivoja, joustikki menee jo vanhalle😅
Kohtuullinen ja halpa on joku ThrustMaster, peli8ohjaimissa.
ThrustMaster olisi sitten suomennettuna: TehoMestari :DS
Jaa`a , ei taida halpoja pelejä ollakkaan : D. Kalliiksi ne tulevat, jos niistä hyvää huolta pidät?
On erilaisia malleja noissakin, eivät kaikki ole noin 1000EUR maksavia :)
Itse kiinnostunut 576,53 mallista : D, mutta taitaa olla aika harvinainen malli?
cdon.fi saa nopeammin uudet kuin verkkokauppa, tiedän.
Halvemmallakin.
Todellakin on hauskaa pelata jos on kunnollinen ohjain pelata.
Niin, mutta kannattaako halpoihin kopioihin tyytyä? Hyvää kannattaa odotella, vaikkei saisikaan : D.
olen niin rakastunut Jussiin, et mieluusti tapaan häntä salaisesti ukkoni työpäivän aikana.
No jo on AP katkera ukko kun ei oo raisaa saanunna, ottaa vissii koville
Yksi tähtihetkistä , meni vauhdilla ohi , oliko sitä hetkeä edes, kysymysserkki. Pääsiäisaatoksia vaines.
Miten se nyt silleen? T: Sallaisesti
Joku musta urheiluauto meni siis niin lujaa ohitsesi että et ehtinyt edes nähdäkään mitään, vaan hujahti jotenkin ohi jossain mutkassa ja toisten kaistalla nopeasti?
Deep Purple - Highway Star: https://www.youtube.com/watch?v=UAKCR7kQMTQ
Sitten voisit ihmetellä kotiin saapuessasi että minut ohitti joku musta matala auto joka ohitti täysin laittomasti kukkalankin päällä minut ja nopeus oli vähintäänkin 2x 80km/h alueella mitä ajoin ja sitten se musta matala auto laittoi jotkut pitkät valot päälle ennen möykkyä joko oli tulossa, mutta möykky ei vaikuttanut sen auton kulkuun mitenkään...
Olisikohan silloin alustahuoltoon laittaa toyjotainkin, jotta pääsee helposti yli 270km/h nyppylöiden yli ja omalla kaistallaankin, silmälasitkin huoltoon, valotkin.... mekaanikko voisi sanoa että: Haluaisitko vaihtaa kokonaan erilaisen auton?
Koska jos sinulla vaikka on joku toyota celica sitten, joka on henkilöauto, mutta joku chevrolet corvette on taas luokitukseltaan täysin erilainen se on urheiluautoksi luokiteltu.
Jos ymmärtää mikä on henkilöauton ja urheiluauton ero niin voit jotain ymmärtää sitten että.... muista opiskella vielä kuulalaakereitakin että miten toimivat, sanoisi Spede.
Heh heh, onneks en ollu minä. Mulla nii noppee auto, ettet kerkkee huomatakkaa. Tukholman lähistöllä suannu tietullimaksun kahen tunnin piäst siitä, ku läksintöist, Matkkoo kummissii tullee 1354 kilometrrii ja merrii välisviell. Par kerttoo hyö yrittänneet väittee niin, varmmaa tännää vuonna piässiisen jäläkkeen tulloo tuas tuo maksu. Arveleppa 2708km/h T:Sallaisesti
Miiitääh? Uraani halkeaa ja pää pamahtaa paksuksi ennen täydellistä dualisoitumista. Noi teitin autohyrräparanoidipropelit on sou ouverit..
Kerroppa se ruottalaisille :D)). Vai ounko sittennii nii noppee otus : D. Onneks muu ei pamaha paksuks ; D. T:Sallaisesti
Hyvä video poliisin hullu takaa-ajo: https://www.youtube.com/watch?v=8B8CE18KWXk
Kun ei ole järkeä päässä että ei ole mahdoollisuuksia tuollaisia urheiluautoja saada mitenkään kiinni, niin pitäisi ottaa vain rekkarit tietoon jos niitä on?
Poliisi vaarantaa yleisen henkilöiden terveellisyydenkin :D
Niimpä. Polliisithan onnii niit hurjastelijoit. Perustelut: kaveri ajjaa 80 alueella 100 ja vasttaan tulloo maijja. Maijja kiänttyy perrään ja hurruuttelloo 150-200 km/h kiinni? Hmmm onko järkkee, nykysin polliissi autoloissa on kamerat ja muut vermmeet, kyllä rekkarit ja ajajan nuamavärkki tullee seleville niist. Mutta katoppa ruottalaissii kiinni otto hommii, siellä kaver otettaan kiinni, tuupattaan vaikka kaitteesseen. https://www.youtube.com/watch?v=c2RxksqYkzM. T:Sallaisesti
Olutta..
Ennemmin ulkoilemaan... 🐤
Oikkein ei olutta. Lenkille vuan : D. T:Sallaisesti
Itseasiassa oon vasta nyt lähössä...
Parempi myöhään.... Lopetahan jo tuo viäntäminen...
🐤
T. Illaksikotiin
Pittää siun mieliks lopettoo. Mitenkäs muuten mennyt? Joko mehiläisiä on näkynyt? T: Sallaisesti
Tässähän tämä, niinku jäitä polttelis... :)
Eiku ihan mukava huokaista välillä töistäkin. En oo nähny mehiläisiä, mutta työpaikalla oli maaliskuussa 🐞leppäkerttu... Mitähän se meinaa?
Mitä sulle?
T. Illaksikotiin
Keitoksia, herkuttelua ja laiskottelua : D. Mikäs se nyt noin hornyksi tekee? T: Sallaisesti
Ai miten niin hornyksi?
Taijat olla semmonen herkkuPeppu... :)
T. Illaksikotiin
Ps. Yöksi taas pakastuu
Kun jäitä polttelet? Et kai vain ristalleja? Heh heh, miten sen nyt katsoo ; D)). T:Sallaisesti
Se nyt on semmonen sanonta vaan, ei sen kummempaa merkitystä...Vielä kilometri niin oon... illaksi kotiin :)
T. Illaksikotiin
Kävellen, pyöräillen vai miten liikuskelet? T:Sallaisesti
Kävellen...
T. Illaksikotiin
Onkos porukkaa liikkeellä paljon? Paljonkos kävelit? T: Sallaisesti
Tämä lähiö oli aika hiljainen.
Muutama koiran kävelyttää tuli vastaan.
Kävelin 3.5 km, pirtsakka iltakävely.
Nyt Bossen hassutuksia kattelen. Mitä meinaat tehä?
T. Illaksikotiin
kävelyttäjä
Olikos edes söpöjä koiria? Jaa`a, varmaan sättäilyä täällä ja jos löytyisi joku elokuva teeveestä tahi sitten jotain "taide"elokuvia : ). T:Sallaisesti
Yhdellä emännällä oli kolme pikku koiraa, ne oli söpöjä... Ois kiva kattoo joku hyvä elokuva.
T. Illaksikotiin
Minkalainenkas se hyvä elokuva on? Herolla ainaskin hylsy lentää : D. T:Sallaisesti
En nyt jaksais hylsyjä... Aloin kattoon avalta elokuvaa kukkoilijat... En tiiä onko hyvä :)
T. Illaksikotiin
Vai kukkuolija : D)). Onkos siull adidas paituli päällä? T: Sallaisesti
Aika järkky tuo kuva :(
Ei oo ku ihan tarvis paituli... : D
Onks sulla vielä se vanaha muumibyjama käytössä? 😂
T. Illaksikotiin
Ei ole koskkaan muumi pyjamaa ollut, eikä kyllä muunlaistakaan pyjamaa : D. Muumeja en enää noteeraa mitenkään, Malesialaista kaikki. Varmaan nuo Ainot ja Reinotkin menee ulkomaille. Toivottavasti ihmiset osaavat äänestää rahoillaan, eivätkä osta. T: Sallaisesti
Mää vaan höpötin ja testasin sun huumorintajua... Taitaa huumorintajusi olla unten mailla..
T. Illaksikotiin
Huumor on hyvä, mutta en oikein tuota muumi rahan tekoa ymmärrä? Itsekkin yrittänyt kartoittaa oletko joku"tuttu" typsy ; D. Otappa sinusta selvää? : D. T: Sallaisesti
Veikkaan, että oot ollu täällä palstalla niin kauan, että joka toinen "typsy on sun tuttu"... Sulla on hyvä, miten sen nyt sanoisi "muuntautumiskyky" jota osaat myös käyttää...
T. Illaksikotiin
Tarkoitin irli tuttuja : D. Hmmm, niin varmaan kuues vuos jo ainakin. Niin pahatapani on jutustella, jos toiseen ihmiseen saa kontaktin. Niimpä monet myöskin avautuvat asioistaan minulle, se on pienoinen ongelma tahi siunaus joskus : ). T: Sallaisesti
Tuskinpa me olemme irl tuttuja.
Sehän on hyvä jos on joku kanava seurusteluun toisten kanssa. Itse en juuri piittaa tästä palstailusta. Jäi vain jossain vaiheessa tavaksi. Välillä oon ollut pois pitempäänkin. Alan nyt nukkumaan.
Levollisia unia sulle.
Kuin myös levollisia unia sinnekkin🤔 T:Sallaisesti
Ai niin, unohdin... Unihiekkaa sinisiin uniin💙
T. Illaksi kotiin
Nyt rupes kaivertammaan silmiä. T: Sallaisesti
Ööö hö hö hööö kaupan kassa tai muu random böönä ei ole mikään irl tuttu vaan mielikuvitushapatuksesi tulos
Kukahan on PahaTapani, Joku Tapani se Kai on.
Kyll ne tutukstulloot jutustellessa, ehkä liiannii ; D)). T: Sallaisesti
Illaksi kottiin, baarissa tappiin ja kaasupohjin pohjassa konttiin.
Matkan määränpää olisi Nigeria kun heräät sitten kontista missä olenkaan?
Jaaha, läksisiköhän kohta Joenkaupunkiin käppäilemään. T: Sallaisesti
Huomenta ja hyvää lankalauantaita!
Mitäpä aattelit katella käppäillessäsi?
Mää lähen päiväksi maaseudun rauhaan ja sitte tietty illaksi kotiin...
T. Illaksikotiin
Ps. Täällä ei paista ees☀️
Tiällä taitaa rueta paistamaan. Kävisi vaikka jossain kirpparilla ja muuten vain ostoksilla. Kyläilemäänkö? Hyvää lankalauantaita sinnekkin : ). T: Sallaisesti
Etpä taida olla äijänkäppyrä muussa kuin omassa todellisuudessasi tervetullut naisten mestoille, että siinä vain rakentelet yksinpuheluketjujasi
Ei kylään vaan siivoamaan. Tuo edellinen viesti on yksi syy miksen tykkää palstasta.
Miten ihmeessä oot jaksanut olla täällä niinkin kauan?
☀️ja 🧡 mukaan päivääsi.
T. Illaksikotiin
Ps. Eini muuten laulaa just Harju&Pöntisellä "Palanen onnea"
He he. Ripe se jaksaa🤭 On täällä hyviäkin tyyppejä suurin osa😁 Noilla nekatiivisillä kirjoittajilla on varmaan itsetunnon ongelmia, jostain pitää aina marista. Eipä tuo itseäni paljoa hetkauta😏 Hyvät oli kahvit ja tarjoilut🤤 T: Sallaisesti
Miten nää Ripen piikkiin pistit tuon ikävän viestin? Ripehän on kehittynyt alun pornokuvista ja kommunikoi nykyään enimmäkseen musalinkeillä ja <3 - merkillä... 😏🙂
T. Illaksikotiin ja siivouksen keskeltä
Eipä ne kuvilla ja linkeillä nuo jutut muutu, avvain sanat ei poistu tekstistä : D)). T: Sallaisesti
Ilkeily on per.... stä. En oo koskaan tajunnut kiusaamista täällä enkä irl. Riitojen selvittäminen ja välimiehenä oleminen on mulle tuttua, siks varmaan kavahdan aina pahan mielen tuottajia... 😏
Noh, ite noihin olen suvun puolelta tottunut ; D. Ei sillä hetkauta paljon, elämänkerrassani kerron niistä jutuista : D. T:Sallaisesti
Siinä me ollaan erilaisia. Mua on hetkauttanut joskus paljonkin ja nuo asiat on pitänyt käsitellä itseni kanssa kun ovat vaikuttaneet niin suvussa kuin töissäkin.
Että oikein elämänkerta... 👍☺️ Lycka till!
T. Illaksikotiin
Hyvin on hiljaista ollunna. Julukasin sen keskeneräisenä tuolla blogin puolella, en laitellut henkilöiden nimiä siihen. Mutta aika varmaan omaiset tunnistavat henkilöt. Sanontahan on, minkä taakseen jättää, sen eestään löytää : ). T:Sallaisesti
Oli pitkä puhelu tuossa.... Lukisin mielelläni tekstiäsi jos laitat linkin mistä se löytyy.
T. Illaksikotiin
Kukas se vonkas? ; D. Katottaan osote illan mittaan ; D. T: Sallaisesti
"Iselleen vihainen kiukuttelija"... siinäpä sitten elokuvan tekemisidea tytöille, jos kiukuttaa, niin tekee sitten oikein kiukuttelu-elokuvan missä kiukutellaan oikein kunnolla itselleen.
Nimeksi vaikka "Kiukkuhirviöt".
Tosi hullu ajatus vonkauksesta🙄
Mitä ihmettä aattelet? Työkamu entisestä työpaikasta. Toivotan mukavaa iltaa sulle, en jaksa olla täällä. Käyn joskus illan mittaan kattoon osoitteen.
T. Illaksikotiin
Kukahan se nyt on huumoriton? Elä nyt vielä karkaa, tiätkö minun rekatun nimen? T: Sallaisesti
Tässä nyt sattuu ihmisellä olemaan muutakin elämää kuin palsta. En tykkää vihjailuista, huumorilla tai ilman. En varsinkaan täällä. En tiiä rekattua nimeäsi.
T. Illaksikotiin
Vai niin. Tuntteelta ja järeltä löytyy yxkutale(munalla). Sinneppä siis : D. T:Sallaisesti
Kävin sillä palstalla, mutta sehän oli tosi sekavaa kaikki tyynni. En jaksa enää väsyneenä lukea sitä. Jos se on sitä viäntöä niin..... Enkä kyllä tajunnut mikä oli sun oma blogi.... Oot kai kirjoittanut sinne enemmänkin. Oon ollut vain tällä palstalla ite.
Ei tuolla ennää moni käy. Tuossa tuo, tökkäjä rek nimmee sieltä löytyy.
Sieltä siis aukee sun kirjoituksia vuodesta 2014 lähtien eri ihmisten kanssa. En oikeen tajua, että mikä se sun blogi oikeen on, vai kaikkiko ne kirjoitukset?
Uskomatonta...
Anteeks väsy
T. Illaksikotiin
Aukeaa sieltä suosikkipalstasta muutakin : D T: Sallaisesti
Varmaan aukeaa. Nyt en jaksa ettiä enkä lukea. Tuohon pitää olla aikaa. En jaksa olla palstallakaan.. Töllöä jos vielä ja sitten nukkumaan..
T. Illaksikotiin
Poistan sit sen tältäpäivää sieltä : D. Ettei tule kahta miljoonaa lukijaa, joutus vielä lopettamaan sen kirjottamisen : D. Hyvää yötä sitten : ). T: Sallaisesti
Oliko tuo taas joku sun vitsi jota en tajua?
En vaan jaksa enkä pysty keskittymään johonkin nuin "ehkä syvälliseen" vaikken tiiäkkään onko se sitä.
Toivotan myös hyvää yötä. 💙-unihiekalla
Ei ollut vitsi, Ihan oikea blogin avaus linkki oli : ). Kenties huomenna sitten uudestaan, levätyn yön jälkeen? Hyvää yötä. T: Sallaisesti
Oon oikeesti tosi "out of game" kun en tajua sun juttuja tänään. Niin vähän kuitenki täällä. Levollisiin uniin🌠✨✨
Ehkäpä huomiseen.
Hmm niin, kun olen elokuvaharrastaja, niin tytöille tekemiseksi sitten joku kauhukiukuttelu-elokuva... nimi voisi olla vaikka "Kiukkuinen Iltapäivä", ei niin julmaa kuin joku "The Osterman Weekend", kuitenkaan, voisivat tehdä kiukkuilu-elokuvan itse.
Onkos sulle joku kiukutellunna? T: Sallaisesti
Ei ei minulle vaan kiukuttelevat keskenänsä, josta elokuvaidea minkä voisivat tehdä omista kiukutteluistaan ;D
Missä kiukuttelevat? T:Sallaisesti
Tytöt kuten keskusrikospoliisin ttutkijat kiukuttelevat keskenään, samaa pelle-sarjaa keskusrikospoliisin tutkijat kuin teinityttöjen kiukuttelut.
Vooli parempi ohjelma, seinä kiukuttelee siinä : D. T: Sallaisesti