HC Villas huono ratkaisu

juinomy

HC Villas on huono ratkaisu. Kun ostat Holiday Club Villas paketin niin saat kaikki Holiday edut; lisäviikot yms hotellialennukset. Kun myyt Villas pakettisi niin ostaja ei saa yhtäkää'n HC etuja eikä Villas viikkoja voi liittää RCI systeemiin. Kuka ostaa 1/6 osakkeen vapailtamarkkinoilta joka on velkainen yhtiö (rakennuslaina) ja tuottaa hänelle pysyviä vasikemaksuja, ei vuokratuottoja? HC vuokraus ei voi vuokrata kuin ainoastaa ne hyvät viikot paketistasi. Käytätkö itse ne huonot viikot? 1/6 osa omistuksessa per vuosi on ainoastaan 2 hyvää viikkoa vuokrauksessa ja loput 4 ei ole vuokrattavissa. Miettikää tätä ennenkuin laitatte nimeä paperiin.

5

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vilj00

      Kyllä perilliset kiittää kun saavat tuollaisen "roska" paketin syliinsä. Kuolinpesän osakkaat ovat monesti mielipiteiltään eriäviä joten yksinkertaistenkin asioiden päättäminen on haastavaa. Miten sitten kun kuolinpesässä on tällainen 1/6 viikko-omistus josta vastike ja rahoitusvastike kulut vain raksuttaa kuin taksissa konsanaan. Hanki hc villas niin perilliset muistaa sinut tulevina vuosina maksaessaan vastikkeitaan.

    • Anonyymi

      kuka hölmö näitä villaksia ostaa. miksei osta ittelleen koko mökkiä. meet milloin huvittaa etkä jonkin kalenterin mukaan,

    • Anonyymi

      1/6villas omistus on käyttö joka 6 viikko ei että omistat 6 viikkoa. Omistat 8tai jonaki vuotena 9 viikkoa.

    • Anonyymi

      Olin villas esittelyssä ja villas myyjä sanoi että saan vuodessa kaksi ilmaista lomaa joka vuosi tästä eteenpäin jos teen kaupat. Hän sanoi myös että villas kuukausivastikkeessa ei makseta siivouksesta vaan se on siinä vuokrahinnassa jonka vuokraaja maksaa minun villasviikon vuokrauksesta. Kuulosti liian hyvälltä ollakseen totta, varma vuokratuotto ja ilmaiset lomat 2 kpl.

    • Anonyymi

      Huono omistaa. Hyvä holiraylupille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3302
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      20
      1829
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      24
      1499
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1334
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      994
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      61
      799
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      746
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      677
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      50
      626
    Aihe