Luettelo valvotuista leffoista?

netflix-on-paska

4

1132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • exBersel

      Jos haluaa nähdä jonkun elokuvan, sen voi vuokrata parilla eurolla joko perinteisestä vuokraamosta tai useilta eri nettisivuilta.

      • leffoja-tietokoneelle

        Mistä muka saa parilla eurolla?

        HD-laatuiset leffat on 4-5 euroa ja omaksi ostaminen maksaa 15-20 e, vaikka vatn digitaalisessa muodossa. Ennen sai vanhoja DVD-leffoja 5 eurolla, mutta nyt kun ne ovat netissä digitaalisena, niin hinta on kolminketainen. RYÖSTÖ!


    • Tämä-on-tosi-tarina

      Minä en ollenkaan ymmärrä tätä "Vuokraa tai osta elokuvia omaksesi" touhua. En ole ikinä vuokrannut ja vielä vähemmän ostanut elokuvia yhtään mistään. En ole ikinä tehnyt verkkohakua löytääkseni jonkin elokuvan. Hinta tietoisuuskin rajoittuu kokonaan tämän ketjun informaatioon. En osaa kuvitella minkälainen se olisi sellainen elokuva joka herättäisi osto- tai vuokraus- kiinnostuksen.

      Että tällaisiakin kummajaisia elää vielä.

      • Anonyymi

        Sama juttu. Kummallisia tarpeita ihmisillä. Lisäksi en ymmärrä ollenkaan nykyisiä tapoja lotrata veden kanssa. Itse käyn suihkussa tai saunassa vain kerran viikossa. Idiootteja ne, jotka joka päivä laskevat viemäristä kymmeniä litroja vettä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2300
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1327
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1256
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1181
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      904
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      121
      788
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      741
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      596
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      575
    Aihe