Perussuomalaiset jo 2. suurin puolue Ylen gallupissa.
Nyt myös ne kajaanilaiset jotka eivät ole vielä äänestäneet menkää sunnuntaina uurnille tekemään historiaa ja äänestämään PS suurimmaksi.
Kepun, SDP:n ja Kokoomuksen surkea "ikuinen"valtakausi on tullut tiensä päähän.
Nyt myös ne kajaanilaiset jotka eivät ole vielä äänestäneet menkää sunnuntaina uurnille tekemään historiaa ja äänestämään PS suurimmaksi.
Kepun, SDP:n ja Kokoomuksen surkea "ikuinen"valtakausi on tullut tiensä päähän.
Vastaukset 9
Vanhimmat
16.3%+..........siis+kuustoista+pilkku+kolme+prosenttia,+on+se+huikee+luku.
Perussuomalaiset+puhuu+täyttä+asiaa!
Surkeaa Suomen kannalta. Vihanlietsojia ja tappovideo porukkaa noin paljon! Ei olisi uskonut, että Suomesta löytyy noin paljon tyhmiä. Mutta niinhän sitä sanotaa;, että kansa on tyhmää. Tuli todistettua!
Tuo varmaan pätee sitten kaikkien muidenkin kannatusprosenttien osalta ihmisiin? SDP:n kannattajat ovat tyhmimpiä, kokoomuslaiset kolmanneksi tyhmimpiä?
Asia on niin että iso osa suomalaisista on kyllästynyt siihen että heidän silmille hierotaan paskaa päivästä toiseen huonolla maahanmuuttopolitiikalla, ilmastohuuhaalla ym. Samaan aikaan vanhukset jotka ovat tämän maan rakentaneet ovat yhteiskunnan pohjasakkaa.
Suomi takaisin.
Asiaa, pidetään Suomi puhtaan valkoisena.
Ja sitten taas äänestäjät pettyvät kun aamulla joutuu edelleen lähtemään töihin ja pierunhajuista bussia ajaa Abdul. En jaksa uskoa että mikään muuttuisi ratkaisevasti, sama juttu kaikkien puljujen kohdalla. Hallitukseen pääsyn jälkeen lupauksista tulee äkkiä vain vaalilupauksia jotka ei juuri nyt sovi ohjelmaan. Jos muutos tulee, se tulee tosi hitaasti eikä välttämättä siihen suuntaan kun kannattajat odotti.
Eihän muutokset ikinä silmänräpäyksessä käy mutta suuntaa on alettava muuttamaan heti.
Antti Rinne päästi eilen TV:ssä suustaan todellisen sammakon luvatessaan kielteisen päätöksen saaneille turvapaikanhakijoille työluvan ja tilapäisen oleskeluluvan. Tämä romuttaisi koko turvapaikkajärjestelmän. Miettikää hyvät ihmiset annatteko todella äänenne SDP:lle, jonka puheenjohtaja näyttäisi puhuvan viikosta toiseen enimmäkseen mitä sylki suuhun tuo.
Myös muut puoluejohtajat näyttäisivät olevan paniikissa Halla-ahon suhteen, joten nyt on erityisen tärkeää että nykymenoon tyytymättömät ihmiset menevät sunnuntaina äänestämään Perussuomalaisista suurin puolue. Se on ainoa keino vaikuttaa vahvasti Suomen suuntaan politiikassa.
Suomi on tuhon tiellä jos erehtyy persuilemaan
Nyt entiset kähmijät kortistoon ja aktiivimallin pariin töihin vaikka roskia keräämään sen 18 tuntia/3kk jakso ilmaiseksi niin kuin muutkin. Näin vaikka ensimmäinen jakso ja toiselle 3kk jaksolle ei mitään muuta kuin se päivärahaleikkuri päälle! Pirruuttaankin ääni Persuille! Ja jos totta puhutaan niin asiaaahan se halla-aho on pelkästään puhunut.