Ei ihme ettei sotesta tullut mitään kun kirurgeillakin on niin huonot liksat että pitää yrittää kansanedustajan palkoille. Tosin molemmissa hommissa pääsee leikkaamaan, etenkin Kokoomuksessa.
Aina leikataan
GAlapuho
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi kun jännää ihanko totta mitenkä nyt niin
En äänestänyt tätä, koska kirurgin taidosta on enemmän hyötyä ko. tehtävässä kuin kansanedustajana.
Niinhän sitä aina leikataan koska rahaa tarvitaan kaikkeen muuhun kuin kansalaisten hyväksi, koko ajan enemmän ja enemmän jaetaan kaikenlaisia avustuksia ulkomaille yms. Miksi näistä ei leikata rajusti, siksi koska hallitus ylläpitää hyvinvointi-Suomen kiltokuvaa, raja ei riitä Suomessa edes tieverkon kunnossapitoon niin silti rahaa kylvetään sellaiseen mikä ei ole niin tärkeää, esimerkiksi maatilojen tuet lopetettava, jos ei maatilayritys pysy omin varoin pystyssä niin se on tehtävä konkurssi niin kuin tekee kaikki muutkin yritykset jos omat rahat ei riitä.
Ja sitten loppuu sinultakin leipä ja maito pöydästä jos tuet lopetetaan
Miks pitää aina leikata?
Jos noudatettais niitä perinteisiä hoitomuotoja, niin ei tarvis aina leikata. Korjattais vain viat, niin ongelmat poistuis ilman leikkauksiakin!
Puola+tuottaa+jo+niin+paljon+laadukkaita+elintarvikkeita+edullisesti+että+Suomesta+voisi+80%+maatiloista+lopettaa+kokonaan.+Kaurapuntit+voisivat+toki+tuottaa+ruokaa+itselleen+ja+perheelleen,+mutta+ilman+mitään+tukia.
Se on GMO:ta kun syödään tällä menolla vaan eipä tuo pahasta olis vähentää tuota leivän mättämistä ja maito tuotteiden käyttöä.
Niitä kun ei sika ihminen tarvitse yhtään mihinkään.
Siis aikuinen ihminen tarvitse.
Puola tuottaa, Saksa ja Lidl lihoo
Eu maana valloittaa näin vuoden 1940 alueet
kun aatu pääsi melkein maaliin on
merkkeli vielä lähempänä