Varasin marraskuulle reissun Torreen viikoksi mutta se on reittilennoin. Ei Tuin kautta retkiä. Kysymys kuuluu voiko retkiä ostaa paikanpäältä jostain? Mulla on kolmen tähden hotelli Ritual varattuna mutta haluaisin ottaa jonkun viiden tähden spa-hotellin ainakin muutamaksi päiväksi. Mitä hotellia suosittelisitte? Käytössäni ei ole autoa. Ei korttia. Haluaisin käydä Gibraltarilla. Saako ostettua retkeä Gibraltarille jostain hotellilta? Onko Torressa muita retkiä? Veneretki tms? Kiitos tuhannesti jos joku osaa vastata.
Torremolinos tekemistä
5
179
Vastaukset
- portilloavanza
Jos englanti taittuu, niin hyppää paikallisbussiin ja aja La Linean kaupunkiin, Kävele rajan yli Gibraltariin. Heti rajan jälkeen on takseja jotka selostavat ja ajavat apinoiden luokse ylös. Muistaakseni ottavat neljä matkustajaa. Kannattaa lyöttäytyä vajaaseen kuormaan mukaan.
Myös paikalliset matkatoimistot myyvät halpoja bussimatkoja sinne.
Jos haluat suomenkielistä palvelua, kysy Centro Finlandiassa toimivasta Meriatur matkatoimistosta josko helillä on matkaa sinne.
Paikallisbussien aikataulut ja reitit löytyvät sanoilla portillo avanza- Anonyymi
Selitä ensin miten Centro Finlandia löytyy Torremolinosista!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Selitä ensin miten Centro Finlandia löytyy Torremolinosista!
Ei se sieltä löydy mitenkään. Sinun pitää vääntäytyä Ihan Fuengirolaan asti jos haluat siellä henkilökohtaisesti käydä.
Pienellä omatoimisuudella löydät mainitun matkatoimiston yhteystietoineen.
- käsittämätöntä
On se kumma juttu kun neuvot miten voit matkustaa Gibraltarille ovat sääntöjen vastaisia!!!
Kaupungissa on useita matkatoimistoja jotka myyvät päivän matkoja sektorilla Sevilla Cordoba Tanger. Kielenä espanja tai englanti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 625148
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai554606Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234559Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3041835- 851493
- 911472
- 2351360
- 3201073
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50880