Parador beach hotelli

SinijaSari

Kokemuksia? onko hyvä all inn -entä keskustaan kävellen vai dolmuksella? sisältyykö rannalla juomat myös all inniin?

5

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LeenaLiinuJaTiinu

      Koko Kleopatra- ranta on alli- aluetta ja siellä on joka paikassa kaikki juomat ilmaisia.
      Välttäkää tosin noiden tarjoamia oluita jotka ovat karmeita litkuja jotka sekoittavat vatsan.

      • Menossa

        Hei, kiinnostaa myös tämä hotelli, kun olemme menossa toukokuussa ramadanin aikaan. Onko totta, että alkoholia ei silloin välttämättä tarjoilla ollenkaan? Mitenkäs muut palvelut ja kaupat Alanyassa ramadanin aikana?


    • Ramadanin aikana muslimit ovat kuin persiisiin ammuttuja karhuja. He eivät saa syödä eikä juoda auringon nousun ja laskun välisinä aikoina ja palvelunhalu on aivan mitä sattuu.

      Itse näin kuinka kuppilan ukkelit joivat vettä keittiössä että se siitä heidän ramadanistaan ja syvästä uskostaan.
      Kyllä ne viinaa turisteille tilauksesta kantavat kuola suusta valuen.

      • Anonyymi

        Käsittääkseni parador beach hotellin omalla rannalla ei juomat kuulu all inniin.. Muualla kyllä paitsi muistaakseni ei myöskään allasalueen snackbaarissa. Eli tarkkana mitä kuuluu hintaan ja klo 23 jälkeen juomat ovat maksullisia. Tästä voikin jo päätellä, että jos ramadanin aikana alkoholin anniskelu aloitetaan vasta auringon laskun aikaan, niin käytännössä sitä tarjoillaan kolme tuntia all inclusivena?


    • No missä hitossa alli- juomat sitten kuuluvat hintaan jollei rannalla eikä altaalla eikä klo 23:n jälkeen?
      Aikaisin aamulla taas ketään muslimia ei ole edes paikalla baareissa, nukkuvat kaikki iltapäivään.

      Jos haluatte alli- hotellien palveluja niin älkää nyt hemmetti vieköön matkustako lomallanne ainakaan muslimimaahan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      168
      6559
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      103
      3064
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      103
      1851
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      50
      1575
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      16
      1297
    6. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1290
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      13
      1185
    8. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      31
      1165
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      56
      1140
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      1083
    Aihe