raikass huonetuoksu, ei mitää kitkeria halavantuntusia vaan hienostunut ja puoleensavetävän hajuinen.
mistähä ja mikä se olisi maailman ihastuttavin
17
<50
Vastaukset
Minusta se on avattu Parvekkeeni-ovi.
Siitäkin huolimatta että Lääkärit kertovat Suolisto-Kaasujen sisältämien aines-osien olevan vähän terveellisiäkin hengitettyinä.
H.- Anonyymi
Kokeile etikkaa.
=DW=- Anonyymi
Oletko käyttänyt?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko käyttänyt?
Jep
Käytetään aika paljon etikkaa siivoukseen, myös pyykin huuhteluun. Tullut myyntiin jokin siivousetikkakin, etikka vanha pesuaine. Ikkunat, myös auton, voi pyyhkäistä sillä, vie rasvat ja kalvot pois. Tavis etikka kuitenkin ajaa samanasian, kuin jokin erikoissiivoustuote.
Mä pidän etikasta noin muutenkin, ruuanlaitossa ja silleen. Kemikaalit ärsyttää nenää, luonnontuotteet ei. etikka tavallaan luonnontuote. Jotenkin hajumaailmaltaan samantyyppinen, kuin mäntysuopa.
Kippo etikkaa keittiöön, ei haise mädät kalanjämät biojätteestä :D
=DW=
- Anonyymi
Ulkona kuivatettu pyykki.
Maailman ihastuvimmasta en tiedä, kun jokaisella on varmaankin omanlaisensa anturit nenässä.
Metsä tuoksuu kivalle ja aina erilaiselta.
Pyörällä ajaessa tuntee suon tuoksun ja vasta sahatut puupinot tuoksuva hyviltä omassa nenässäni.
Kävely kuivassa kangasmetsässä aurinkoisena päivänä, leikattu heinä ja kielokin, ja... ja... niitä parhaita kesän tuoksuja saa vielä odotella.
Leipomispäivä on kyllä yliveto, pullan paisto, en ala...pitääkö tässä ruveta vielä pullanpaistoon...- Anonyymi
Ikkuna auki. Sieltä tulee maalla ainakin.
- Anonyymi
Tämähän on kivaa. Anonyymin oma ketju.
- Anonyymi
Peukku 👍
- Anonyymi
Peukku myös.👍
- Anonyymi
Mehän suorastaan tuoksumme anonyymeille. Se on paras kodin tuoksu.😂
Maailman ihastuttavimpia raikkaita tuoksuja on varmasti runsaasti, riippuu siitä, keneltä ja missäpäin maailmaa kysyy. Mieltymykset voivat olla hyvin erilaisia ja yksilötasollakin mieltymykset voivat vaihtua ajan kuluessa.
Kotiin erilaisia hyviä tuoksuja voi hankkia eri tavoin.
Hyvälle tuoksuvia yrttejä voi kasvattaa keittiössä ja ikkunalaudoilla.
Kukkakaupassa kannattaa haistella ja ostaa mieleisen tuoksuisia kukkia tai kukkapurkkeja.
Luonnosta poimitut oksat ja kukat voivat tarjota mieleistä vaihtelua.- Anonyymi
Loiva sitruuna. Omenainen.
- Anonyymi
Lisäys 👍👍👍
- Anonyymi
Lavendeli = Laventeli
- Anonyymi
Mielestäni Latvalahointeli on parenpi tuoksu ✌ 😜
- Anonyymi
Heikunkeikku taas täälä.
Tiesittekö, että puhtaus ei tuoksu millekään.
On väärin sanoa, että oi kun täälä on puhdasta, kun mäntysuopa noin komiasti tuoksahtelee.
Inhoan vanhvoja tuoksuja.
Jotkut tällää vessoihinsa jotakin mitälie haisulia, ja hitto ku pitää pissua nopiaa, että ehtis kaikki tulla siinä ajassa, kun istuu hengittämättä pytyllä:)
Minun mielestäni raikas huonetuoksu on semmonen, että ei haise tunkkaiselle, ei omituisuudelle, ei homehtavalle jollekin, ei voimakkaille pesuaineille. Eli ettei tuoksu mikään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest605744Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul995077Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden3604011Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota1433279Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma492761- 262103
Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1192066Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri101917- 2491886
Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista
Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell831883