Pattayalla on monen monta tehomagneetin kaltaista aktiviteettia vetäen puoleensa mm. pohjoismaalaisia matkaajia ainavaan enenemässä määrin matkaajien mielestä vaikka tosin tilastojen käyrät kuin alamäkiä Chiang Main vuoristosta alaspäin.
Yksi on ylitse muiden kuitenkin, museoiden parkkipaikkoja laajennetaan, koska suomalaiset vuokramotoristit yhtenään ja aina vaan mopoilevat museoihin.
Pattayalla vuokramoottoripyöräily on jopa niin suosittua, että siellä tunnistaa aktiivisen vuokramotoristin pohkeissa ja nilkoissa olevista palovammoista, joita kutsutaan Pattistatskoiksi.
Vastaohjausreitit ja maisemat tosin hieman oudoksuttaa näin merihenkistä motoristia, kun matkailuvinkkiä kysyvälle tosimotoristille annetaan ohjeeksi, että hyvä suunnistaa itään, no hyvä ohjehan tuo on, koska lännessä on meri.
No mitä idästä löytyy, suoria pölyisiä betonibaanoja, joiden varrella paljon risteyksiä, kyliä ja kylissä toreja.
On myös järvi, jonka ympäri voi ajaa.
Hyvä valinta siis on tuohon nautintoon oman mieltymyksen mukaan auto jonka mittareista on hyvä ottaa valokuva, tai sitten aina sama Kawa.
Muistui tuossa mieleeni erään ajaneen mopokypärä päässään, koska oli lainannut ystävilleen omat kaksi kypäräänsä, mahtoiko nämä lainaavat nauttineen suorista pölyisistä baanoista, kun vuokrapärräpoju ei heidän reittivalintaansa jakoon laittanut, ei omaa kivien keräilymestaansa, eikä edes lintubongauspaikkaansa, no eihän sitä aina kaikkea illuusiotaan voi muistaa kun kamelilla ratsastaa.
Motoristin näkökulmasta Pattaya.
5
93
Vastaukset
- Anonyymi
Näin sujuu sensein pääsiäinen samalla tavalla kuin phuketin songkraani. Suomikaksnelosella tietenkin.
No siinäpä sulla taas tehtävää raportoida mitä minä teen koska sä oot täysnolla ilman omaa elämää suomikaksnelosella tietenkin munaton anonyymi.
Ajele itään aivokääpiö, ei ole pitkä matka sulla venäjälle.
- Anonyymi
pilinvenyttelijä vajakin pääsiäinen, ottakaa pojat mallia. mielialalääkkeitä odotellen....
- Anonyymi
Merihenkisiä motoristeja on paljon suomalaisissa vammaisten hoivakodeissa. Et ole lerppa ainoa. Katri Helena soimaan, aurinkolasit päähän ja katsot autiota hiekkarantaa haikean näköisenä kuvasta, jonka olet leikannut huoneesi seinälle Aurinkomatkojen mainoksesta. Sitten ei muuta kuin nettimotoon katselemaan prätkän kuvia mutta muista välillä pyyhkiä se vanhan pöytätietokoneesi näyttö, jos meinaat suulla päristellä matkien potaton ääntä.
Lerppa on lerppa, vaikka voissa paistais...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek205656Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.222849Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1552606- 262359
- 821684
- 1461565
- 1341404
- 1331024
- 89984
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40909