Onko kellään tietoa printattavien DVD-R levyjen laadusta. Tuoreessa Tietokone lehdessä oli arvosteltu erilaisia tyhjiä DVD-levyjä, ja printattavat levyt (joita oli vain 4) näyttivät saavan huonompia arvosanoja. Ovatkohan ne jotenkin järjestään huonompilaatuisia, vai sattuiko testiin vain huonoja merkkejä?
Printattavat DVD:t
MaraC
4607
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ostin syksyllä Verbatimin DVD-R printable 4x levyjä. Olin tottunut Verbatimien hyvään laatuun, joten oli yllätys kuinka paljon sutta tuli. 20 kappaleesta varmaan viidessä oli Neron diagnostiikan mukaan virheitä. Moni muukin levy "nykii" välillä DVD-soittimessa.
Ostin tuossa taas pari spindleä tavallisia Verbatimejä, eikä ongelmia.
Muistatko mitä "mallia" ne kehnot levyt oli? Mulla on tilauksessa Verbatim DVD-R Wide Printable Advanced AZO 8x. Oliko sun levyissä Metal Azo -pintaa?
Ne oli pelkkiä printable. Verkkokaupan koodi 10230. Verbatim DVD-R 4X Printable Surface, General media 4.7GB
Kiitos tiedoista. Ehkä minä nyt sitten jään odottamaan että millaista tavaraa tulee. Yritän muistaa vastata tänne, että toimivatko ne.